کد خبر: ۶۹۰۶۵۰۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد؛

پرهام گفت: همزمان با فعالیت بیمارستان سیار عاشقان ولایت در جمکران، ۱۶۰ نفر مورد مداوا قرار گرفتند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ محمود پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت:از این تعداد فقط ۶ مورد به بیمارستان‌های شهر منتقل شدند و الباقی پس از طی دوره تحت نظرگیری و اقدام درمانی مقتضی مرخص شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اهمیت برپایی چنین تیم‌های درمان اضطراری در جمعیت‌های متراکم و مناسبت‌ها گفت: به دلیل شلوغی معابر منتهی به مسجد مقدس جمکران انتقال همه بیماران با آمبولانس به سطح شهر بسیار وقت گیر و تاحدی ناممکن است، لذا چنین بیمارستانی با پرسنل پزشک و پرستار و پیراپزشک حسب ضرورت همه ساله در نزدیکترین مکان به زائران در مسجد برپا می‌شود تا ضمن آمادگی برای مواجهه با شرایط خاص و احیانا حوادث پر مصدوم، بیماران نیازمند خدمات اورژانسی بدون فوت وقت و ترجیحا در همان مکان خدمات درمانی دریافت کنند.

پرهام ضمن قدردانی از تلاش مخلصانه همه دستگاه‌های دخیل در تامین امنیت و سلامت مردم در نیمه شعبان، از اورژانس ۱۱۵ و پرسنل درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم و نیز دستگاه‌های همراهی، چون هلال احمر استان، پلیس راهور، تولیت مسجد مقدس جمکران و مدیریت بحران استانداری به واسطه تلاش ارزشمندشان در خدمت به منتظران ظهور و نماگزاران مسجد جمکران تشکر کرد.

محمد شهیدی رئیس اورژانس۱۱۵ قم افزود: ۴۲۹ مورد اعزام آمبولانس توسط اورژانس صورت گرفته که بالاترین میزان ماموریت روزانه در سال است، ۱۶۴ مورد تصادف به ثبت رسیده است و ۱۶۹ نفر تصادفی نیز توسط پرسنل اورژانس ویزیت شده اند.

شهیدی گفت: از ساعت ۸ صبح ۳۱ فروردین تا اول اردیبهشت ماه اورژانس قم ۴۲۹ مورد اعزام آمبولانس داشته است.

وی گفت: ۱۳۷ مصدوم تصادفی در شهر و ۳۲ نفر در جاده بوده است و ازکل تصادفی‌ها ۱۰۸ نفر آن‌ها به بیمارستان‌ها منتقل شده اند و مابقی در محل مورد مداوا قرار گرفتند.

شهیدی بیان کرد: در محدوده عملیاتی مسجد مقدس جمکران ۶۲ مورد ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ و همچنین ۴۱ مورد توسط همکاران جمعیت هلال احمر انجام شد که در خلال این ماموریت‌ها ۵۶ مورد به بیمارستان سیار عاشقان ولایت مستقر در مسجد مقدس جمکران منتقل و ۱۲ مورد به بیمارستان‌های سطح شهر منتقل شدند.

انتهای پیام /ح

۱۶۰ بیمار در بیمارستان سیار عاشقان ولایت قم پذیرش شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر