کد خبر: ۶۹۱۰۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی از دستگیری تعدادی جاسوس و نفوذی در نهاد‌های استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ،محمد دیالمه در نشست هم اندیشی رسانه‌ای به مناسبت هفته سربازان گمنام، با اشاره به اینکه مهم‌ترین نهاد هر جامعه، نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی است تا آرامش در جامعه حاکم باشد، اظهار داشت: حجم عظیم توطئه‌ها، ترور‌ها و... باعث شد تا وزارت اطلاعات شکل یابد و امام خمینی (ره) هم مدال پر افتخار «سرباز گمنام امام زمان (عج)» را به نیرو‌های اطلاعاتی دادند.

وی مهم‌ترین چالش‌های امنیتی را برشمرد و گفت: مهم‌ترین چالش دستگاه اطلاعاتی کشور، کشف نقش سرویس‌های اطلاعاتی در تمامی امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... در کشور است که از سوی کشور‌های مختلف به ویژه کشور‌های متخاصم است. دشمنان در صدد نفوذ به تمام ارکان کشور هستند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، منافقین، سلطنت طلب‌ها و تجزیه طلب‌ها را علیه ایران مدیریت و ساماندهی کرده و هزینه‌های اقدامات آن‌ها را تامین می‌کنند، ابراز داشت: پول و امکانات معاندین ایران را عربستان تامین کرده و آموزش، توجیه و سازماندهی آن‌ها علیه ایران و ایجاد چالش و ناامنی بر عهده سرویس‌های جاسوسی غربی و منطقه است.

وی موج سواری دشمنان بر مشکلات کشور و بزرگنمایی آن را مورد اشاره قرار داد که تلاش می‌کنند مشکلات داخلی اقتصادی و فرهنگی و... را امنیتی کنند، بیان کرد: یکی از تازه‌ترین موضوعات استان در این زمینه، سوء استفاده از اتفاقات اخیر در تراکتورسازی تبریز است که معاندین به نوعی از این اتفاق برای واگرایی و زیرسوال بردن کل نظام استفاده کردند که مردم هوشیار این اجازه را ندادند.

این مقام مسئول اطلاعاتی و امنیتی آذربایجان شرقی جنگ واقعی دنیای امروز را جنگ اطلاعاتی دانست و گفت: دعوای دنیای امروز، دعوای اطلاعاتی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و... است که هر کسی دست برتر را داشته باشد، پیروز میدان خواهد بود.

توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر جلوگیری از تفرقه افکنی دشمن در داخل کشور

دیالمه عناصر «واگرا» و عناصر «وابسته» را به دلیل ایجاد اختلاف، شکاف در جریانات درون نظام، ناکارآمد نشان دادن نظام و بزرگنمایی مشکلات، عامل ایجاد مشکل دانست و ابراز داشت: مقام معظم رهبری همیشه بر انسجام و وحدت ملی تاکید دارند و نباید اجازه اختلاف افکنی و ایجاد چالش برای مردم و کشور را بدهیم.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی مهمترین اولویت این اداره کل را در سال ۹۷ و ۹۸ توجیه و آگاه سازی مسئولین، مردم و نخبگان و اقشار عنوان کرد و افزود: یکی از کار‌های مهمی که پیگیری می‌شود، آگاه سازی مردم نسبت به اقدامات جاسوسی، شیوه جذب جاسوس، تخلیه تلفنی، نفوذ، ارتباط گیری، سوء استفاده از هیئت‌های مذهبی، تور‌های خارجی و... است چراکه یکی از مهمترین اهداف سرویس‌های اطلاعاتی غربی به ویژه آمریکا، ارتباط با نخبگان و عناصر تاثیرگذار است تا شکاف در بین مردم و حاکمیت ایجاد کند.

وی در ادامه پیگیری حقوق و مطالبات مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: اطلاعات زیادی از طریق سامانه تلفن ۱۱۳ وزارت اطلاعات در استان در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی و... به دست ما رسیده که فقط یک نمونه آن کشف انبار احتکار ۱۰ هزار تن کالا‌های اساسی مصرفی مردم بود.

مقابله با ایجاد فساد در نظام اقتصادی کشور

دیالمه، با بیان اینکه تمام تلاش اداره کل اطلاعات در جهت تحقق «رونق تولید»، رفع موانع موجود در مسیر اشتغال، سرمایه گذاری و تولید است، بیان کرد: ما از سرمایه گذاری درست و بدون فساد در استان حمایت کرده و با فساد‌ها موجود در این مسیر قاطعانه برخورد می‌کنیم.

وی از ضربه سنگین به جریانات تکفیری در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در آذربایجان شرقی جریان تکفیری وجود ندارد، ولی جریانات کشف شده در مسیر ترانزیت به سمت مرز‌های غربی کشور بودند یا از مرز غربی وارد کشور شده‌اند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان در تور اطلاعاتی ما گرفتار شدند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به دستگیری تعدادی جاسوس و نفوذی در نهاد‌های استان و تشکیل پرونده قضایی برای آن‌ها ابراز داشت: در سال ۹۷ فعالیت منافقین در کشور بیش از سال‌های گذشته بود چراکه در صدد موج سواری بر مشکلات اقتصادی جامعه بودند که در این حوزه ۵۰ نفر ارشاد و توجیه شدند و ۶۰ نفر هم از عناصر مرتبط با سرپل‌های منافقین شناسایی و دستگیر شدند که به دنبال تهیه سلاح و انجام عملیات در استان بودند. متاسفانه در حوزه تجزیه طلب‌ها هم که عده‌ای زیر چتر سرویس‌های اطلاعاتی رفته اند، به دنبال تهیه سلاح و ایجاد ناامنی بودند که به سرعت شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: اختلاف افکنی و دو قطبی کردن فضای استان هم یکی از ماموریت‌های عناصر وابسته و واگرا بود که در فضای مجازی فعالیت جدی داشتند.

دیالمه اقدامات اداره کل اطلاعات استان در مباحث کلان اقتصادی را چشمگیر دانست و افزود: اداره اطلاعات در مورد اخلال در بازار ارز، زمین خواری، شرکت‌های هرمی و... ورود داشته که ارزش ریالی پرونده‌های کلان کشف شده در استان در سال گذشته که کمتراز ۱۲ مورد است، بیش از ۶ هزار میلیارد تومان، ۴۵۳ میلیون دلار و ۴۳ میلیون یورو است که تمرکز ما بر کشف و برخورد با دانه درشت‌هاست.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی از کشف فرار‌های بزرگ مالیاتی در استان خبر داد و گفت: سال ۹۷ بیش از ۲۰۹ میلیارد فرار مالیاتی کشف شد که در سال ۹۸ به مراتب بیش از سال گذشته خواهد بود چرا که شناسایی شده و پرونده‌ها در دست بررسی است. این افراد، افراد توانمندی هستند که با دور زدن قانون از پرداخت مالیات فرار می‌کردند نه افرادی که در تولید یا تجارت به مشکل مالی برخورده‌اند لذا معاونت اقتصادی این افراد را شناسایی و معرفی کرد.

دیالمه با اشاره به اینکه از زمین خواری ۷۰۰ هکتاری در سال گذشته جلوگیری شد، خاطر نشان کرد: با برخورد با زمین خواران، در مجموع بیش از ۲ هزار میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان به بیت المال بازگشت.

وی در پایان گفت: تعدادی از شبکه‌های اخلال گران در بازار محصولات پتروشیمی و بازار ارز استان هم شناسایی و با حجم بزرگی از پرونده اخلال در اقتصاد استان و کشور به دستگاه قضایی معرفی شدند.

 

انتهای پیام/ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
با درود به سربازان دلیر امام زمان، کاش امنیت اقتصادی این مردم با شرف رو هم یک کاریش بکنید شب میخوابیم صبح بیدار میشیم میبینیم گرون شده باز اونم همه چیز ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
همه اینارو باید اعدام کردددددددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
اگر اختلاسگران را زودتر شناسایی کنند مشکل کشور حل میشود
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
درود بر بچه های اطلاعات
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
دستشون درد نکنه اما بچه‌ها اطلاعات بیشتر پیگیر شناسایی این افراد باشند
نظام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
خدایا ای عزت مضاعف به ایران دادی هزاران شکر
به کرامت بیش از پیش ما بیافزا خدای ما....ازاین فرماندهان لایق محافظت کن....توطئه استکبار صهیونی عربی را به خودشان برگردان .... و اسرائیل روبه زوال را زودتر نابود کن...ودر پایان مرگ من دربستر نباشد و بدست قصی ترین آدم سرنوشت مرا رقم بزن....باز هم شکر خدای را از این همه نعمت مردم خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
به امید روزی که این فرهنگ جا بیفته که
هر شخص ایرانی باید یک سرباز گم نام امام زمان باشه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
به خدا جدی جدی

ترامپ بمیره از ته دلمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
خدا قوت
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اين داعشيا ثابت كردند حماقت و خودخواهي حد و مرز نداره
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
الحمداله .مردم برای امینت بیشتر کشور باید این ادم نما ها و تفوذی ها .خاین ها را شناسایی و اطلاع دهند .
این مزدوران اجاره ای هستند که بخاطر پول و توهم شعل در اینده و فقط بنفع خودشان میخواهند کشور را ناامن و مردم بیگناه را به کشتن دهند .به هیچ معیاری پابند نیستند .بحز نامردی .پستی .خبیثی .
Hossein
|
United States
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اینها برای از پا در اوردن این مردم همه کار مکنند
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
الحمداله .مردم برای امینت بیشتر کشور باید این ادم نما ها و تفوذی ها .خاین ها را شناسایی و اطلاع دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
دستشون درد نکنه اما بچه‌ها اطلاعات بیشتر پیگیر شناسایی این افراد باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
درود بر بچه های اطلاعات
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر