کد خبر: ۶۹۱۳۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
کد خبر : ۶۹۱۳۸۳۶

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۱ درصد از شبکه‌های آب کهگیلویه و بویراحمد غیر استاندارد است و تعویض آن‌ها ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد.

به گزارش گروه  استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، سید علی لدنی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شبکه‌های فرسوده آب علاوه بر هدررفت آب، مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کند و نارضایتی‌های عمومی را در پی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از جدیدترین سیستم‌ها در مجموعه تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت بکار گرفته شده است، بیان کرد: این تصفیه‌خانه برای تصفیه یک هزار و ۲۰۰ مترمکعب پساب در شبانه روز ظرفیت دارد.

لدنی نژاد عنوان کرد: برای تصفیه فاضلاب شهر سی سخت مراحل آشغال گیری، ته نشینی اولیه و ثانویه، حذف بیولوژیک، بازچرخانی، فیلتراسیون، حذف لجن و خروجی به ترتیب انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های مربوط به مراحل مختلف تصفیه به صورت فشرده شامل سیستم‌های های هوادهی، کمپرسورها، سیستم‌های برق و المنت‌های گوناگون در زیر مجموعه تصفیه خانه شهر سی سخت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در حالت عادی مساحت مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب بین ۱۲ تا ۱۵ هکتار است که کل مجموعه تصفیه خانه پساب سی سخت با ۲ مدول و همه دستگاه‌های لازم ۱.۹ هکتار خواهد بود.

لدنی نژاد گفت: با توجه به بحث گردشگری و فضای سبز مجموعه فاضلاب شهر سی سخت به صورت سرپوشیده خواهد بود.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت قابلیت استفاده برای کار‌های مختلفی مانند آبیاری گیاهان غیرمثمر و تغذیه منابع آب زیرزمینی را خواهد داشت.

لدنی نژاد با اشاره به اینکه فاز اول تصفیه خانه فاضلاب سی سخت بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده و برای تکمیل آن ۲۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/غ

استاندارد نبودن شبکه های فاضلاب استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر