کد خبر: ۶۹۲۹۴۶۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳

استاندار کرمان با بیان اینکه معلمان نیروی انسانی آموزش دیده، ماهر، مبتکر و خلاق را پرورش می دهند گفت: رشد فرهنگی زیرساخت توسعه اقتصادی است.

توسعه فرهنگی بر توسعه اقتصادی مقدم استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدجواد فدائی استاندار کرمان  در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان کرمان گفت: بخش عمده توسعه فرهنگی بر عهده معلمان است و این شغل به عنوان مادر تمام مشاغل شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: توسعه یکی از موضوعات مهمی است که سال‌ها در تمامی جوامع مطرح بوده و در این رابطه توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... مورد توجه بوده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما حدود ۵۰ سال به عنوان کشوری در حال توسعه شناخته می‌شود تاکید کرد: ایران بر اساس ظرفیت‌ها و استعداد‌های موجود باید هر چه سریعتر به کشوری توسعه یافته تبدیل شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نیروی انسانی و توسعه فرهنگی ۲ عامل اصلی برای رسیدن به توسعه هستند عنوان کرد: برنامه ریزی، تامین منابع مورد نیاز برای اجرای برنامه و اجرای برنامه از عواملی است که در مسیر توسعه از سوی نیروی انسانی انجام می‌شود.

فدائی اظهار داشت: توسعه فرهنگی بر توسعه اقتصادی مقدم است و کشور‌هایی که تنها به توسعه اقتصادی فکر کرده اند، شکست خورده اند.

وی یادآور شد: در آموزه‌های اسلامی، آیات، روایات و احادیث بسیار زیادی درباره اهمیت جایگاه علم و آموزش و پرورش صحبت شده است.

استاندار کرمان گفت: از آنجا که معلمان ذهن، رفتار، فکر، منش و شخصیت دانش آموزان را به خود وابسته می‌کنند، باید فردی باشند که این شایستگی را داشته باشد تا ذهن، فکر و شخصیت فرزندان خود را به به آن‌ها واگذار کنیم.

وی گفت: یونسکو در قالب توصیه نامه‌ای در قالب ۱۳ فصل و ۱۴۶ ماده برای ارج نهادن به مقام معلم صادر کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت: راهبرد و راهکار اصلی آموزش و پرورش استان در راستای منویات مقام معظم رهبری و اجرایی کردن سند تحول بنیادین است و این سند نقشه راه و چشم انداز آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف در حال اجرایی شدن است.

احمد اسکندری نسب از مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت یاد کرد و ادامه داد: سند ۲۰۳۰ در مدرسه و آموزش و پرورش جایگاهی ندارد و کسانی که با این اهداف شوم غرب که می‌خواهد شأن علم و جایگاه آموزش و پرورش را متزلزل کنند، مردود هستند.

وی تاکید کرد: معلمان در سطح کشور و استان کرمان با نهایت صداقت و دلسوزی مشغول به خدمت هستند به نحوی که ۷۲۲ مدرسه با کمتر از ۱۰ دانش آموز در استان دایر است و هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نیست.


انتهای پیام /س

رشد فرهنگی زیرساخت توسعه اقتصادی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر