کد خبر: ۶۹۳۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گفت:پارک علم و فناوری سلامت مشهد با هدف اشتغال‌زایی و ایجاد بستری مناسب برای حضور شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی می شود.

ایجاد اشتغال با راه اندازی پارک علم و فناوریبه گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر مجتبی سنکیان مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد،گفت: پارک علم و فناوری سلامت مشهد با هدف تبدیل ایده‌های نو به محصول، اشتغال‌زایی بیشتر نخبگان و ایجاد بستری مناسب برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های سلامت راه اندازی می‌شود.

وی ادامه داد:  برخورداری از مزایای قانونی مناطق آزاد به استناد ماده ۹ قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری در خصوص روابط کار، معافیت‌های مالیاتی و عوارض سرمایه گذاری خارجی، هزینه استقرار و دریافت مجوز‌ها، مهمترین مزایای استقرار واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری سلامت است.

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گفت: از دیگر مزایای استقرار شرکت‌ها در پارک سلامت می‌توان به قرار گرفتن در مرکز شهر و منطقه جغرافیایی مناسب، معافیت عوارض گمرک و کاهش هزینه‌ها و استفاده از امکانات و زیرساخت‌های مشترک و همجواری با موسسات تحقیقاتی و واحد‌های فناوری عنوان نمود که از حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های متولی بویژه معاونت علمی ریاست جمهوری برخوردار می‌شوند.

سنکیان با اشاره به اینکه شرکت‌های مستقر در پارک سلامت باید خلاق و نو آور باشند در خصوص شرایط پذیرش در پارک افزود: اینطور نیست که هر شرکتی بتواند در پارک مستقر شود و تنها شرکت‌ها و مؤسساتی می‌توانند از خدمات پارک استفاده کنند که ﻋﻼﻭه ﺑﺮ ﺩﺍﺷﺘﻦ هویت حقوقی مستقل و ثبت شده از ﺳﺎﺑﻘﻪ علمی ﻭ توانایی مالی مناسبی برخوردار و ایده، طرح، محصول و خدمات فناورانه و نوآورانه داشته باشند.

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گفت: فشار‌ها و سختی‌هایی که تحریم‌های یکجانبه به کشور و دولت وارد می‌کند میتواند فرصتی مناسب در اختیار مراکز علمی و دانشگاهی قراردهد تا با حمایت از واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان، ایده‌های خود را به محصول و ثروت تبدیل نموده و در بازار‌های داخلی و جهانی بفروش برسانند و این امر منجر به خود کفایی و فعال شدن چرخه تولید داخلی خواهد شد.
 
انتهای پیام //ف . ک
 

راه اندازی پارک علم وفناوری سلامت در مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر