کد خبر: ۶۹۴۲۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از سفر رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش به ایرلند در تاریخ ۵ ژوئن خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) در بیانیه‌ای سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ایرلند را تأیید کرد.

کاخ سفید در این بیانیه اعلام کرد: رئیس جمهور دونالد ترامپ و ملانیا، بانوی اول آمریکا دعوت لیو وردکار، نخست وزیر ایرلند را برای سفر به این کشور پذیرفته اند. آن‌ها در سفر اروپایی خود به انگلیس و فرانسه برای گرامیداشت هفتاد و پنجمین سالگرد «روز نرماندی» در جنگ جهانی دوم، از ایرلند هم بازدید خواهند کرد. رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر ایرلند در تاریخ ۵ ژوئن سال جاری میلادی یک نشست دوجانبه در شانون ایرلند برگزار خواهند کرد.

ترامپ از تاریخ ۳ ژوئن سال جاری میلادی سفر خود به اروپا را از انگلیس آغاز می‌کند. ملانیا ترامپ، همسر او هم در این سفر رئیس جمهور آمریکا را همراهی خواهد کرد.

این نخستین سفر ترامپ به ایرلند از زمان ورود او به کاخ سفید محسوب می‌شود. آخرین باری که ترامپ با لیو وردکار ملاقات کرد در ماه مارس سال جاری میلادی به مناسبت «روز سنت پاتریک» در واشنگتن دی سی بود. این روز از اعیاد مخصوص ایرلندی‌ها محسوب می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا قرار بود در ماه نوامبر سال گذشته میلادی به ایرلند سفر کند؛ اما این سفر بدون دلیل مشخصی لغو شد.

احتمال می‌رود در سفر ترامپ به ایرلند، اعتراضات ضدترامپی هم برگزار شود. پیش از این نخست وزیر ایرلند اجازه برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز را در زمان سفر دونالد ترامپ به این کشور صادر کرد. وردکار در این خصوص گفت: من به مردم می‌گویم که اینجا دموکراسی حکم فرماست و برگزاری اعتراضات صلح آمیز هم بخشی از دموکراسی است. من هرگز از هیچ کسی به دلیل حضور در اعتراضات انتقاد نخواهم کرد.

همچنین احتمال می‌رود اعتراضات ضدترامپی در انگلیس هم برگزار شود. در سفر پیشین دونالد ترامپ به انگلیس، تظاهرات گسترده‌ای در این کشور برگزار شد و مردم با استفاده از بالون «بچه ترامپ» از رئیس جمهور آمریکا استقبال کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر