کد خبر: ۶۹۴۲۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۸

وزیر خزانه داری آمریکا با احضاریه کنگره این کشور مبنی بر الزام وی به ارائه اظهارنامه های مالیاتی خود به کمیسیون امور مالی و مالیاتی مجلس نمایندگان مخالفت کرد.

مخالفت وزیر خزانه‌داری آمریکا با ارائه اظهارنامه مالیاتی ترامپ به کنگرهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با احضاریه کنگره این کشور از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر الزام وی به ارائه اسناد مالی و اظهارنامه های مالیاتی خود به کمیسیون امور مالی و مالیاتی مجلس نمایندگان، مخالفت کرد.

منوچین به ریچارد نیل، رئیس کمیسیون امور مالی و مالیاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت درخواست این کمیسیون فاقد یک "هدف مشروع قانونی" است.

نیل حدود دو هفته پیش از کاخ سفید خواسته بود امکان دسترسی کمیسیون امور مالی و مالیاتی مجلس نمایندگان به اسناد مالی و اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ پیدا کنند.

نیل که احتمال مخالفت منوچین را با این درخواست پیش بینی کرده بود، شب گذشته به خبرنگاران گفت از طریق مجاری قانونی پیگیری می کند.

گفتنی است یک دادگاه ایالتی در آمریکا برای نخستین بار در یک دعوای حقوقی میان یکی از کمیسیون‌های مجلس نمایندگان و کاخ سفید حکم صادر کرد. این دادگاه روز دوشنبه (به وقت محلی) حکم داد درخواست کمیسیون امور مالی و مالیاتی مجلس نمایندگان آمریکا برای دسترسی به اسناد مالی و اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ "اهداف مشروعی در مسیر قانونگذاری" را دنبال می‌کند. ترامپ و وکلای او می‌توانند به این حکم اعتراض کنند.

ریچارد نیل اوایل ماه آوریل از استیون منوچین، خواسته بود اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس جمهور و اطلاعات مربوط به فعالیت‌های تجاری و مالی او و شرکت‌هایش را در شش سال گذشته در اختیار این کمیسیون قرار دهد. کمیسیون امور مالیاتی مجلس نمایندگان مدتی پیش با صدور احضاریه‌ای از وزیر خزانه‌داری و ریچارد رتیگ، رئیس اداره مالیات خواسته بود حداکثر تا روز جمعه، ۲۷ اردیبهشت برای ارائه اسناد مالی و مالیاتی دونالد ترامپ در این کمیسیون حاضر شوند. منوچین اعلام کرد پس از مشورت با وزیر دادگستری به این نتیجه رسیده که اجازه ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی ترامپ به کمیسیون مجلس نمایندگان را ندارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر