کد خبر: ۶۹۴۵۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین نواب تأکید کرد؛

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و بین المللی حج باید بازشناسی و بر روی آن کار کارشناسی صورت گیرد.

لزوم بازشناسی ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و بین المللی حجبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با حضور در مدیریت‌های معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری روند فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه را بررسی و با مسئولان واحد‌ها گفتگو کرد.

در بازدید حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب که حجت الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری وی را همراهی می‌کرد، مسئولان واحد‌های آموزش، جذب و سازماندهی، محصولات فرهنگی، اهل سنت، امور خواهران و دفتر نمایندگی بعثه استان تهران از فعالیت‌های هر حوزه و خدماتی که به زائران و کارگزاران فرهنگی در حوزه‌های حج، عتبات عالیات و عمره ارائه می‌شود، گزارش دادند.

در پایان این بازدید سرپرست حجاج ایرانی در نشست با معاون فرهنگی و مدیران واحد‌های مختلف این معاونت به محور‌های مهم حکم انتصاب خود از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و بین المللی حج باید بازشناسی و بر روی آن کار کارشناسی صورت گیرد.

وی فرصت حج را بی نظیر توصیف کرد و از معاون فرهنگی خواست در همایش‌هایی که برای حج ۹۸ برنامه ریزی می‌شود به استفاده از ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و بین المللی حج هرچه بیشتر توجه شود.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: وحدت، اخوت اسلامی، پرهیز از تفرقه گرایی و همگرایی محور‌های مهم دیگری است که در احکام صادرشده درچهاردهه گذشته توسط امام امت (رض) و مقام معظم رهبری برای نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت همواره مورد تاکید بوده و باید از فرصت حج برای پرداختن به آن‌ها استفاده شود.

نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت همچنین بر لزوم پیگیری دقیق امور فرهنگی تا پایان عملیات حج تاکید کرد و خواستار سامان بخشیدن به فعالیت در فضای مجازی و فعالیت‌های رو به جلو در حوزه الکترونیک در مجموعه حج شد.

وی تاکید کرد: در بحث نظارت و آموزش باید پیوسته تدبیر و راهکار‌های مناسب برای پیش برد هرچه بهتر فعالیت‌ها و رفع نقایص ارائه شود.

برپایه این گزارش، قبل از سخنان نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیران واحد‌های جذب و ساماندهی، آموزش و محصولات فرهنگی درباره اقدامات صورت گرفته در این واحد‌ها برای برگزاری هرچه بهترحج ۹۸ و مشکلات موجود و راه‌های رفع آن گزارش دادند و خواستار برگزاری پیش فراخوان همایش‌های برنامه ریزی شده برای حج آینده در داخل کشور شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر