کد خبر: ۶۹۴۷۳۸۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

اولین نشست هماهنگی برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی کشور‌های عضو اکو با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک، موسسه فرهنگی اکو، منطقه آزاد کیش و وزارت ورزش و جوانان در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، این نشست با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک،داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان،  مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو، مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش، کیکاووس سعیدی خزانه دار و ذیحساب کمیته، اصغر رحیمی و اسلامیان برگزار شد.

در ابتدای این نشست صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به اهداف ۴ گانه این رویداد مهم عنوان داشت: بدون تردید برگزاری این مسابقات بین المللی در راستای تقویت مناسبات کشور‌های عضو، توسعه روابط دیپلماتیک فرهنگی و ورزشی و تقویت دیپلماسی منطقه کمک بسزایی کرده و در توسعه و معرفی ظرفیت‌های جزیره کیش در سطح آسیای میانه، نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

سپس مظفری مدیر عامل منطقه آزاد جزیره کیش به ظرفیت بسیار بالای این جزیره در حوزه‌های مختلف اشاره داشت و گفت: برای توسعه ظرفیت ورزشی کیش برای میزبانی رویداد‌های مختلف برنامه داشته و در حال بررسی هستیم در این جزیره فضا‌های ورزشی موجود را بازسازی و برای برگزاری رقابت‌های مطلوب آماده نماییم.

ر ادامه محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انتخاب زمان مناسب برای این رویداد بر ابعاد فرهنگی این مسابقات تاکید داشت و پیشنهاد نمود تا رقابت‌های بین المللی فوق در ماه‌های میلادی " اکتبر و می " نباشد.
همچنین مقرر شد تا دبیرخانه‌ای برای برگزاری این رقابت‌ها زیر نظر دکتر مظاهری تشکیل تا برنامه ریزی‌ها و تصمیمات نهایی در این زمینه انجام و پلان کلی این مسابقات بین المللی نیز توسط دکتر رحیمی و دکتر رغبتی ارائه شود.

مسابقات بین المللی ورزشی اکو با حضور کشور‌های عضو سازمان اکو در ۵ رشته ورزشی در جزیره کیش و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت امورخارجه، کمیته ملی المپیک، موسسه فرهنگی اکو در ایران و منطقه آزاد کیش در این جزیره برگزار که تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

پاداش قهرمانان در ماه رمضان پرداخت می‌شود

موزه ملی ورزش با حضور صالحی‌امیری و جهانگیری افتتاح شد

بودجه ۱۲ میلیاردی کمیته المپیک به فدراسیون‌ها واریز شد / فدراسیون‌های المپیکی سهم بیشتری می‌گیرند


انتهای پیام/

آخرین اخبار از کمیته ملی المپیک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر