کد خبر: ۶۹۶۱۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
مقامات ارشد دو کشور تأکید کردند؛

مقامات ارشد ونزوئلا و کوبا در نشستی مشترک در کاراکاس بر همبستگی دو کشور برای مقابله با فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا تأکید کردند.

همبستگی کوبا و ونزوئلا برای مقابله با آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تله سور، مقامات ارشد ونزوئلا و کوبا بر روابط دوستانه و همبستگی دو کشور تأکید کردند.

بنابر گزارش وب‌سایت شبکه «تله سور»، رائول کاسترو رهبر حزب کمونیست کوبا و میگل دیاس-کانل رئیس‌جمهور کوبا در کاراکاس با  دیوسدادو کابلو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا دیدار و گفتگو کردند.

رئیس مجلس ملی ونزوئلا با تشکر از همبستگی دولت کوبا با کاراکاس همزمان با افزایش جنگ اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا تأکید کرد: «ما باید همچنان متحد بمانیم، زیرا یک دشمن بسیار قدرتمند مشترک داریم... آمریکا تصمیم گرفته حملات خود علیه ما را تشدید کند».

رائول کاسترو رهبر حزب کمونیست کوبا و رئیس‌جمهور پیشین این کشور نیز بر حمایت کوبا از نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا و مردم این کشور تأکید کرد.

آمریکا طی ماه‌های گذشته آشکارا اعلام کرده که در پی سرنگونی دولت نیکلاس مادورو است و در این مدت، انواع شیوه‌ها برای ناآرام‌کردن این کشور را به کار گفته است.

بحران اخیر ونزوئلا پس از آن آغاز شد که خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی (اوایل بهمن ۹۷) پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادرو اعلام کرده اند. طی ماه‌های گذشته آمریکا و متحدانش همزمان با جنگ رسانه‌ای سنگین علیه کاراکاس تلاش کردند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند، اما به اذعان رسانه‌های آمریکایی، تاکنون همه طرح‌های واشنگتن برای روی کار آوردن دولت دست‌نشانده با شکست مواجه شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر