کد خبر: ۶۹۶۵۲۳۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
سردار سلیمانی:

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: امروز دشمنان جرأت حمله به مرزهای سرزمین ما را ندارند.

۱۳ هزارشهید ناجا در ۴۰ سال اخیر تقدیم نظام شد/ درسه ماه اخیر۱۱ شهید درکرمان تقدیم نظام شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سردار ایوب سلیمانی پیش از ظهر چهارشنبه در برگزاری یادواره ۵۷۴ شهید حوزه نظم و امنیت استان کرمان در سالن همایش دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان با درود به مقاوم شامخ شهدا اظهار کرد: حدود ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی از اول انقلاب تاکنون داشته ایم که هشت هزار و ۵۰۰ شهید در دفاع مقدس و بیش از چهار هزار و ۵۰۰ شهید طی ۳۰ سال گذشته به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی همیشه باز است، گفت: در طول ۳۰ سال گذشته به طور میانگین سالانه بیش از ۱۴۰ نفر در نیروی انتظامی به مقام والای شهادت نائل آمدند و با تلاش و با اقتدار بر دشمنان نظم و امنیت در کشور آمار شهدا روند کاهشی داشته اند.

وی افزود: کمترین تعداد شهدا مربوط به سال ۹۷ بوده است که ۷۳ شهید تقدیم کردیم که هفت شهید مربوط به استان کرمان بوده است.

لزوم ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری

سردار سلیمانی ضمن ادای احترام و اکرام و تعظیم به محضر خانواده‌های شهدا، نکاتی در خصوص جایگاه شهید و شهادت بیان کرد و با اشاره به قسمت‌هایی از قران در این زمینه گفت: هرگز خیال نکنید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، مرده اند بلکه آن‌ها زنده اند و خداوند اجر مومنان را ضایع نمی‌کند.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری گفت: کلید واژه اساسی که در تعابیر قرآنی وجود دارد این است که شهدا زنده اند، زنده بودن در عالم برزخ و زنده بودن شهدا متفاوت است، شهدا هر دو حیات و هر دو عالم را دارند و هم ناظر بر عالم ما و هم ناظر بر عالم برزخ هستند.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: آدم زنده دو خصوصیت دارد، اول اینکه بر محیط درک و آگاهی دارد، حوادث را می‌بیند همچنین انسان زنده قدرت فعلیت دارد یعنی بر محیطی که حضور دارد اثر گذار است و این تاثیر واقعی است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص نحوه تاثیر گذاری شهدا بر عالم ما گفت: شهدا برای ما دعا می‌کنند و دعای مستجاب آن‌ها در حق بازماندگان عملی خواهد شد. حداقل تاثیری که شهدا بر عالم ما می‌گذارند جوشش، نشاط و روحیه عزم و اراده برای ادامه راهشان است.

سردار سلیمانی گفت: در تمام دوران انقلاب تا کنون رویش، بالندگی و رشد صرفاً به برکت تاثیرگذاری خون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه جان بزرگترین نعمتی است خداوند به بشر می‌دهد، افزود: شهید اول در خط دین داران قرار می‌گیرد و بعد عزم پیدا می‌کند که در راه خدا مجاهدت کند؛ سپس آماده می‌شود که هر چه خدا به عنوان نعمت به او ارزانی داشته تقدیم خداوند کند.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا صبر و بصیرت دارند، گفت: به خانواده شهدا تبریک می‌گویم چرا که به این باور دینی که مرگ حق است و لاجرم اتفاق می‌افتد رسیده اند و این یک امر قطعی است که در زمانش اختیار تصرف نداریم و با بصیرت و عنایت است که به ما تعلق می‌گیرد.

سردار سلیمانی گفت: خانواده شهید باید افتخار کند که فرزندانی تربیت کرده است که به چنین حدی از بلوغ و معرفت رسیده اند که معامله‌ای با این عظمت با خدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تکریم شهید و شهادت تکریم خانواده شهدا است، گفت: تکریم انقلاب، اسلام و آزادگی است.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور ادامه داد: ۴۰ سال است که این ملت به رهبری نائب امام زمان (عج) علیه ظلم، بیداد گری و استکبار قیام کردند. امام ما قبل از اینکه موضوع کشور مطرح باشد مساله دفاع از مظلومان عالم را مدنظر داشتند و دنبال احیای ارزش‌های دینی بودند.

وی گفت: آنچه انقلاب را گام به گام جلو برد افرادی بودند که با خدا عهد بستند که در رکاب امام خمینی (ره) تا پای جان بایستند و این شهید بود که مامن باز کرد و صد‌ها نفر را برانگیخته کرد که در این مسیر قرار گیرند.

سردار سلیمانی ادامه داد: امام راحل (ره) پله دفاع مقدس را به اوج افتخار یک ملت تبدیل کرد. این نعمت بزرگ الهی است که به خانواد ه شهدا دادند و تا به امروز این انقلاب در مواجهه با سنگین‌ترین دشمنی‌ها پرقدرت‌تر از همیشه پرچم حق را بالا برده است و جز به برکت خون شهدا و تداوم این امر این اتفاق نمی‌افتاد.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی می‌گویند مردم ایران از نظام رویگردان شده اند، افزود: اینطور نیست و اگر اتفاقی بیافتد کسانی که ظاهر مناسبی هم ندارند و حتی بیش از ۷۵ درصد مردم می‌گویند رهبری نظام اسلامی باید بماند و تا پای جان در راه ایستاده ایم.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه ما طالب جنگ نیستیم، گفت: اگر روزی امام بگوید مردم به خیابان‌ها بیایند دشمنان خواهند فهمید دنیا دست کیست.

وی ادامه داد: امروز به برکت همین شهدا وضعیت کشور ما به گونه‌ای است که در خصوص تهدیدات نظامی و … به بازدارندگی کامل رسیده ایم و دشمنان جرات و شهامت حمله به مرز‌های سرزمین ما را نخواهند داشت.

جانشنین فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: دیری نمی‌پاید که این آخرین امید دشمن نیز به یاس تبدیل شود و قدرتمندان عالم در مقابل یک ملت متدین که متکی به شهدا و مسیر آن‌ها سر تعظیم فرود می‌آورند.

انتهای پیام/ح

تقدیم ۱۱ شهید درسه ماه اخیر درکرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر