کد خبر: ۶۹۶۶۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه تاکنون ۳۷۰۰۰واحدمسکونی آسیب دیده در سیلاب ارزیابی شده است گفت:۳۰ واحد مسکونی روستای سیل زده «بابازید» پلدختر باید جابه جا شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود رضایی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: بروز حادثه سیل و بارندگی‌هایی که در استان اتفاق افتاد ارزیابی و بررسی میزان حجم خسارات و برآورد ریالی آن‌ها انجام گرفت که نزدیک ۳۷ هزار واحد مسکونی تا این لحظه ارزیابی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۲ هزار پرونده برای واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیلاب تشکیل شده است افزود:۱۶ هزار و ۷۰۰ پرونده آماده و به بانک‌های عامل استان معرفی شدند که از این تعداد واحد‌های احداثی، تعمیری وکمک معیشتی‌اند و براساس جلسه‌ای که استاندار و رئیس بنیادمسکن کشور با بانک‌ها داشتند قرار شد همکاری لازم را با سیل زدگان داشته باشند و حداکثر ظرف دو روز آینده پرداخت‌ها شروع شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه روند کار در شهر سیل‌زده پلدختر مطلوب است عنوان کرد: کار عمرانی مانند دیوار سازی شهر پلدختر و پروانه جهت ساخت وساز واحد‌های شهری و روستایی شروع شده و کلنگ ساخت منازل احداثی در شهر سیل‌زده پلدختر آغاز شد که قرار شد یک سایت مطابق با شهر و الگوی ایرانی اسلامی برای منازل مسکونی آسیب دیده از سیلاب طراحی کنند که به دنبال این هستیم که یک کار ماندگار با پوشش شهر ایرانی اسلامی انجام شود.

وی بیان کرد: تا کنون ۳۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در سطح استان لرستان پرداخت شده که قسمت عمده آن مربوط به شهرستان پلدختر است.

رضایی گفت:عمده وقت ما برای طراحی کار‌های اصولی و زیربنایی صرف شده و تشخیص اینکه ایمن سازی روستا‌ها در چه جایی ضرورت دارد برای ما یک اصل است که با یک افق باز بهتر کار کارشناسی در حال انجام است و دنبال کار مطالعاتی و برابر با ضوابط ومقررات هستیم.

وی تصریح کرد: در بحث زمین مشکل جابه جایی حدود ۹۵ درصد روستا‌های شهرستان پلدختر برطرف شده و کار‌های اجرایی در برخی روستا‌ها مانند چم شهران، چم گز، چم گرداب شروع شده است و روستا‌های محدودی مانند روستای بابازید مشکل دارند که رئیس بنیادمسکن کشور دستور آن را دادند که قرار شد واحد‌هایی که تعمیری هستند وام بلاعوض وکمک معیشتی به آن‌ها داده شود واحد‌هایی که می‌خواهند درجا سازی شوند کارساخت وساز آن‌ها آغاز شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: واحد‌هایی که در بستر وحریم رودخانه قرار دارند جابه جاشوند، حدود ۳۰ واحد در روستای بابازید بایدجابه جاشود که باید در ارتفاع برای جابه جایی آن‌ها زمین فراهم شود.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد سیل‌زدگان پلدختری کمک‌های بلاعوض وقسط اول اجاره بها را دریافت کردند.

انتهای پیام/پ

 

بازسازی مناطق سیل زده در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر