کد خبر: ۶۹۶۸۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:حمل کالا‌های اساسی از بنادر جنوب یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اصلی این سازمان در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،نشست مدیر کل و معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی و نیز روسای ادارات ترانزیت و حمل و نقل بین الملل و ایمنی و ترافیک این اداره کل با روسا و کارشناسان حمل و نقل ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها پیرامون مسایل حمل و نقل و معضلات آن در شهرستان‌ها برگزار شد.

در این نشست مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اذربایجان غربی با اشاره به اهمیت حمل کالا‌های اساسی از بنادر بویژه بندر امام خمینی (ره) این عمل را جزو برنامه‌های اصلی و اولویت مهم حمل و نقلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و به تبع آن اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی دانست.

ارسلان شکری با تاکید بر ارتباط تنگاتنگ ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها با معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان پیرامون تسریع در جریان حمل کالا‌های اساسی از بنادر جنوب افزود: برای رانندگانی اعزامی به بنادر جنوب جهت حمل کالا‌های اساسی مشوق‌هایی از جمله اختصاص سوخت، لاستیک و روغن موتور از طرف دولت در نظر گرفته شده است.

شکری گفت: سعی و تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای توسعه ظرفیت ناوگان ترانزیتی و یخچالی است و روسای ادارات شهرستان‌ها نیز باید با نگاه ویژه به بخش حمل و نقل از کارشناسان زبده و کار آزموده در این زمینه استفاده کنند و به صورت مرتب و مستمر با انجمن‌ها ارتباط داشته باشند.

 این مقام مسئول با اشاره به جایگاه حمل و نقل بین المللی علی الخصوص از جانب ادارات شهرستان‌های دارای پایانه‌های مرزی و آشنایی روسای این ادارات با قوانین و مقررات این نوع حمل و نقل گفت: حمل و نقل چرخ اقتصاد و قلب تپنده آن و از زیربنا‌ها و شاخه‌های اصلی سایر مولفه‌های اصلی توسعه کشور است.

 شکری در پایان گفت: استان از نظر حمل و نقل و تامین کالا‌های اساسی مشکلی ندارد و لازم است از تمامی عوامل ساعی در تامین و حمل و نقل کالا‌های اساسی به استان تقدیر و تشکر نمود.

 معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی نیز در این نشست با تاکید بر نقش روسا و کارشناسان حمل و نقل ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها در نظارت بر امور حمل و نقل کالا و مسافر افزود: لازم است بسیج ناوگان عمومی موجود در شهرستان‌ها برای حمل کالا‌های اساسی از بنادر جنوب ادامه یابد و پیگیری‌های لازم برای استمرار اعزام تا تخلیه بنادر از کالا‌های اساسی دپو شده انجام گیرد.

فروغ فاریابی بر مطالعه دقیق دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های ابلاغی و حسن اجرای آن‌ها توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد و گفت: باید عملکرد رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل مورد ارزیابی قرارگیرد و سیاست‌های تنبیهی و تشویقی در مورد آن‌ها انجام گیرد.
 
انتهای پیام/م
 

نشست مدیر کل و معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر