کد خبر: ۶۹۶۸۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

استرس یکی از اجزای جدانشدنی مصاحبه‌های شغلی است و متاسفانه در بسیاری از موارد در حدی است که تمرکز ذهنی را از بین می‌برد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر می‌خواهید در مصاحبه عالی و بی‌نقص به نظر برسید و روی طرف مقابلتان تاثیر مثبت بگذارید، باید با کمترین استرس در جلسه حاضر شوید چه بسا افرادی که با وجود توانمندی‌های بسیار زیاد قادر به بیان توانایی‌هایشان نیستند و از نظر روانی شرایط را می‌بازند.

استرس منهای مصاحبه شغلی


بیشتربخوانید: عجیب‌ترین پرسش‌ها در مصاحبه‌های شغلی


داشتن اعتماد به نفس از جمله مهم‌ترین راهکار‌های موفقیت در مصاحبه‌های کاری است. برای رسیدن به این اعتماد به نفس باید ذهنیت مثبتی داشته باشید و روی اتفاقات ناخوشایند غیرقابل پیش‌بینی تمرکز نکنید و زمانی که احساس کردید دچار استرس و کمبود اعتماد به نفس شده‌اید از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. برای این کار می‌توانید زمان‌هایی را به خاطر بیاورید که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بودید و تصور کنید در حال حاضر باز هم در همان موقعیت قرار گرفته‌اید.

اگر رزومه موفقی دارید، باز هم فرم درخواست شغل جدیدتان را به طور کامل پر کنید و درباره توانایی‌هایتان به وضوح حرف بزنید تا حرفه‌ای به نظر برسید. البته فراموش نکنید پنج دقیقه اول و آخر مصاحبه مهم‌ترین بخش‌های یک گفت‌وگوی کاری محسوب می‌شود؛ بنابراین نباید این فرصت طلایی را از دست بدهید. شاید بد نباشد ۵ دقیقه نخست را به پاسخگویی پرسش‌های کارفرما و بیان توانایی‌های فردی تان اختصاص دهید و ۵ دقیقه پایانی پرسش‌های احتمالی‌تان را مطرح کنید و سراغ جمله‌هایی بروید که مثبت و تاثیرگذار باشند. طی این زمان طلایی است که مصاحبه‌کننده درباره استخدام شما تصمیم‌گیری می‌کند.

پس باید طوری رفتار کنید تا پس از ترک محل مصاحبه مطمئن شوید در ذهن مصاحبه‌کننده می‌مانید. داشتن روابط عمومی بالا به اندازه مهارت در صحبت کردن، روی طرف مقابلتان تاثیرگذار است، اما نباید به دلیل استرس و اضطرابی که که دارید هنگام مصاحبه کاری پرحرفی کنید، چون در این صورت نفوذ کلامتان کمتر می‌شود و شانسی برای استخدام نخواهید داشت.

تکان دادن پاها، لمس اعضای صورت مثل چانه و پیشانی به هم فشردن دست‌ها تایید کردن مکرر با تکان دادن سر، خیره‌شدن به طرف مقابل قورت دادن آب دهان قبل از اتمام جمله‌ها و لبخند‌های مصنوعی از جمله اشتباهات بارزی است که افراد هنگام مصاحبه‌های کاری مرتکب می‌شوند. شما با این رفتار‌ها به صراحت اعلام می‌کنید به‌شدت استرس دارید و کارفرما باید هر چه زودتر از شر رفتار‌های غیرطبیعی و عجیب و غریب شما خلاص شود!

منبع: جام جم

انتهای پیام/

اشتباهات رایج در مصاحبه شغلی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر