کد خبر: ۶۹۶۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: ورود گردشگران خارجی به مشهد بر اساس ویزای فرودگاهی صادر شده توسط این نمایندگی سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصدی افزایش دارد.

افزایش ۲۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به مشهدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  غلامعباس ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت:  بیشترین ویزای صادر شده برای گردشگران خارجی در کشور متعلق به مشهد است.

وی تصریح کرد : در سال ۹۵ برای حدود ۷۵ هزار گردشگر خارجی از سوی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور ویزا صادر شد که این تعداد در سال ۹۶ به بیش از ۸۳ هزار نفر و در سال گذشته به حدود ۹۸ هزار نفر افزایش یافت.

 رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: در ۲ ماه ابتدای امسال نیز برای حدود ۱۹ هزار گردشگر خارجی ویزا صادر شده که با ادامه این روند این تعداد در سال جاری به ۱۱۵ هزار نفر خواهد رسید.

ارباب خالص با اشاره به علل افزایش ورود گردشگران خارجی به مشهد افزود: ارتقای تسهیلات وزارت خارجه برای صدور و دسترسی به ویزا، صدور ویزای الکترونیکی، مهیا بودن شرایط کشور برای ورود گردشگر نظیر امنیت، فراوانی کالا، وجود مراکز تفریحی و زیارتی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در افزایش ورود گردشگران به مشهد نقش موثر داشته است.

وی ادامه داد : گرچه در سال‌های اخیر افزایش نرخ ارز در افزایش ورود گردشگران خارجی به مشهد بویژه از کشور‌های های عربی نقش داشته است، اما سهم اقدامات انجام شده در جذب گردشگر خارجی در سال‌های گذشته از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت:   گردشگران بسیار از ۱۰ تا ۱۵ کشور وارد مشهد می‌شوند که اغلب از کشور‌های کویت، عمان، بحرین، عراق، استرالیا، هند، لبنان، آذربایجان، نخجوان، ترکیه، پاکستان، امارات و کشور‌های آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و آسیای دور می‌باشند.

ارباب خالص افزود: بیشتر گردشگران خارجی با هدف زیارت و در کنار آن سیاحت و دریافت خدمات درمانی به مشهد مقدس سفر می‌کنند.
 
وی ادامه داد : سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر خارجی وارد مشهد مقدس می‌شوند.

انتهای پیام //ا.ز 


سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر خارجی وارد مشهد مقدس می‌شوند

 

منبع؛ ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر