کد خبر: ۶۹۷۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

قرار داد انتقال دانش فنی عمل آوری و فراوری سیست آرتمیا بین دانشگاه ارومیه و شرکت قزاقستانی "آرتمیا گلوبال" امضا شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،طی مراسمی با حضور حب نقی رئیس و مسئولین دانشگاه ارومیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، مدیر کل شیلات و آبزی پروری وزارت کشاورزی و مدیران محلی، واحد عمل آوری و فراوری سیست آرتمیا در شهر آستانه (نورسلطان)، پایتخت قزاقستان افتتاح شده و قرارداد انتقال دانش فنی فراوری سیست آرتمیا توسط رییس دانشگاه ارومیه، رییس پژوهشکده آرتمیا و مدیر شرکت "آرتمیا گلوبال" به امضا رسید.

 رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این خصوص گفت: پژوهشکده آرتمیای دانشگاه ارومیه متعهد شده است دانش فنی تولید سیست مرغوب را به این کشور انتقال داده و ارزش افزوده بسیار بالا برای این محصول پرمتقاضی ایجاد کند.

رئیس دانشگاه ارومیه این قرارداد را نمونه‌ای از همکاری‌های بین کشور‌های منطقه دانسته و بیان کرد: هر دو طرف قرارداد از منافع آن بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: در حاشیه این مراسم مدیر یک موسسه پژوهشی قزاق نیز با استقبال زیاد از این همکاری، جهت عقد قرارداد برای مطالعه منابع آرتمیا در قزاقستان و ارتقای کیفی سیست آرتمیا اظهار علاقه و اعلام نمود که از فعایت‌های پژوهشی فناورانه در این صنعت حمایت مالی بعمل خواهد آورد.

دکتر صابر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز راه اندازی واحد عمل آوری سیست آرتمیا را مقدمه‌ای برای فعالیت‌های گسترده در زمینه‌های شیلاتی بین دو کشور دانسته و حمایت خود را برای توسعه اینگونه برنامه‌ها اعلام نمود.

قزاقستان دارای دریاچه‌های متعدد شور و منابع غنی آرتمیا بوده و تا بحال این محصول اساسی آبزی پروری را بصورت خام و به قیمت پایین به فروش می‌رساند.

 

انتهای پیام/م

 

سفر رئیس دانشگاه ارومیه به قزاقستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر