کد خبر: ۶۹۷۱۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
کد خبر : ۶۹۷۱۶۹۰

شاید باورکردنی نباشد، اما بین موشک بالستیک و اهرام ثلاثه شباهت‌هایی وجود دارد. این موضوع عجیب بر اساس کار اجباری و برده داری قابل توصیف است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  بسیاری از افراد تصور می‌کنند سال هاست که برده داری به پایان رسیده و قرار نیست شاهد برده‌هایی باشیم که کار اجباری و بی جیره و مواجب انجام می‌دهند. اما این موضوع حقیقت ندارد.

اولین موشک بالستیک و شباهت عجیب آن با اهرام ثلاثه!


بیشتربخوانید: آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی‌ها ساخته‌اند؟


در دهه ۱۹۴۰، کار اجباری در تولید موشک بالستیک V-۲ مورد استفاده قرار گرفت، این در شرایطی است که مصری‌ها ۲۵۷۵ سال قبل از میلاد، به جای استخدام کارگران روزمزد از بردگان، برای ساخت اهرام استفاده می‌کردند. شاید تصور کنید این مقایسه‌ای اشتباه است، اما واقعیت این است که درواقع این دو مورد شباهت‌هایی جدی با یکدیگر دارند.

موشک V_۲ آلمان، اولین موشک بالستیک هدایت شده در جهان بود. موشک V-۲ اولین شیء ساخته شده به دست انسان بود که در ۱۰۰ کیلومتری سطح دریا قرار گرفت و مرز بین جو زمین و فضای بیرونی را پیمود. برای طراحی این پروژه ۱۲، ۰۰۰ کارگر برده از اردوگاه‌های کار اجباری، از جمله آشویتس، در تولید آن مورد استفاده قرار گرفتند.

از سوی دیگر، برای کار ساخت اهرام مصر که بیش از ۴، ۰۰۰ سال پیش ساخته شده است، هزاران کارگر همکاری کردند. یک باستانشناس مشهور مصری در کتاب خود می‌نویسد در هنگام ساخت و ساز اهرام هزاران کارگر جان خود را از دست داد، آن‌ها را به گورستانی نزدیک به اهرام مقدس فرعون‌ها برده و دفن کردند. گفته می‌شود حدود ۱۰ هزار کارگر و بیش از ۳۰ سال برای ساخت یک هرم لازم بوده است.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

شباهت عجیب بین ساخت موشک بالستیک و اهرام ثلاثه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر