کد خبر: ۶۹۷۲۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، شاهدخت فتحی بیرانوند ، مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شد.

 فتحی بیرانوند در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه لرستان بیان کرد: سازمان الکترونیک بیمه گامی بلند در جهت مدیریت هزینه‌های سلامت و مسیری هموار برای تسهیل، تسریع و افزایش کیفیت خدمات تشیصی درمانی برای بیمه شدگان بیمه سلامت است.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات حوزه سلامت در الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت است، اظهار داشت: در این راستا نسخه نویسی الکترونیک در استان آغاز شده و در سال گذشته در شهرستان ازنا این طرح اجرایی شد.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان ادامه داد: در سال ۹۸ نیز در ۲ شهر الیگودرز و الشتر طرح نسخه نویسی الکترونیکی اجرایی می‌شود و تا پایان سال جاری بیش از ۳۰ درصد نسخ ارسالی به اداره کل بیمه سلامت از طریق الکترونیکی ارسال شوند.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری نیز الکترونکی ارسال می‌شوند و در جلسات با علوم پزشکی مقدمات در این راستا برداشته شده است و نخستین گام‌ها در این راستا در بیمارستان عشایر انجام می‌شود.

وی یادآور شد: در این راستا خطا‌های احتمالی برطرف می‌شود و از تیرماه اسناد از طریق سامانه اچ آی اس بیمارستان شهدای عشایر به سامانه رز بیمه سلامت به صورت الکترونیکی رسیدگی می‌شوندکه این اقدام تحول عظیمی در حوزه خدمات الکترونیکی است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان بر ضرورت تعامل و همکاری پزشکان در راستای اجرایی شدن این طرح تاکید کرد و افزود: با این اقدام برای نسخ مسیری ایمن تعریف می‌شود و خطا‌های پزشکی و کنترل تداخلات دارویی و تسریع و تسهیل در دریافت خدمات را امکان پذیر می‌کند.

فتحی بیرانوند گفت: از یکم فروردین ماه سال جاری ارائه خدمات پایه بیمه کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شده است که تا پایان خرداد ماه جاری برای دریافت دفترچه بیمه سایر اقشار نظام ارجاع مهلت مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد دارند.

وی اظهار داشت: این افراد با ابطال کارت کمیته امداد بدون هیچگونه تاثیری بر دریافت مستمری ماهیانه می‌توانند از خدمات تشخیص درمانی با تعرفه‌های دولتی بهره‌مند شوند

مدیرکل بیمه سلامت لرستان ادامه داد: لرستان در ارائه دفترچه بیمه سلامت به مددجویان کمیته امداد جزو استان‌های پیشتاز است و تاکنون ۲۲ هزار جلد دفترچه در این زمینه صادر کرده است.

انتهای پیام/ر

۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر