کد خبر: ۶۹۷۴۹۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
سامانه اس ۴۰۰ را مستقر می‌کنیم؛

معاون رئیس جمهور ترکیه گفت آنکارا سامانه موشکی اس ۴۰۰ را خریداری کرده و تحویل گرفته است و آن را مستقر خواهد کرد.

ترکیه: هیچ کشوری نمی‌تواند ما را تهدید کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه گفت آنکارا سامانه موشکی اس 400 را خریداری کرده و تحویل گرفته است و آن را مستقر خواهد کرد.

فواد اوکتای در پاسخ به سئوال تهدیدات ترکیه توسط آمریکا درباره سامانه پدافند هوایی و موشکی اس 400 گفت: ترکیه به سامانه پدافند هوایی و موشکی نیاز دارد. آمریکا درباره اس 400 برخورد غلو آمیزی دارد. سامانه اس 400 دفاعی است نه تهاجمی. ترکیه برای دفاع از خود از یک کشور دیگر اجازه نمی گیرد. ترکیه، مسائل فنی و مالی اس 400 را بررسی کرده است و در نهایت تصمیم گرفت آنرا خریداری کند. ترکیه یک دولت کوچک چادر نشین و قبیله ای نیست و سابقه دویست ساله ندارد بلکه سابقه هزار ساله دارد.

با این وجود، آمریکا تهدید کرده است اف 35 را به ترکیه تحویل نخواهد داد. معاون رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: اگر آمریکا چنین تصمیمی گرفته است می تواند آن را عملیاتی کند. هیچ کشوری نمی تواند ترکیه را تهدید کند. ترکیه در طرح تولید اف 35 مشارکت دارد. در طراحی و تولید اف 35 شرکت ”توساش“ نیز شرکت کرده است. ترکیه اکنون برای تولید هواپیمای جنگی ملی، طراحی و برنامه ریزی خود را آغاز کرده است.

وی افزود: ترکیه در مدیترانه شرقی نیز تهدید و بلوف را نمی پذیرد. کشتی حفاری یاوز در مدیترانه شرقی عملیات خود را آغاز کرده است. منابع انرژی جزیره قبرس متعلق به جمعیت جامعه ترک و یونانی قبرس است. ترکیه اجازه نمی دهد حقوق جامعه ترک قبرس پایمال شود. ترکیه تهدید نمی پذیرد و باید با زبان حقوق بین الملل با ترکیه سخن بگویند. حقوق بین الملل اجازه می دهد ترکیه در مناطق مدیترانه شرقی به عملیات اکتشافی و حفاری منابع انرژی ادامه دهد. بنابراین کشتی لرزه نگاری بارباروس، کشتیهای حفاری فاتح و یاوز در مدیترانه شرقی به عملیات خود ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر