کد خبر: ۶۹۷۹۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

رئیس شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه از کاهش ساعت کار سازمان ها و نهادهای دولتی به مدت یک ساعت در این شهرستان به علت افزایش دمای هوا و جلوگیری از قطعی برق شهروندان،خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،مهرداد تابش نژاد رئیس شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه گفت: با توجه به وضعیت افزایش دما و احتمال قطعی برق، پایان ساعت کاری همه سازمان ها و نهادهای دولتی این شهرستان به مدت سه روز از امروز سه شنبه ساعت ۱۲/‏۳۰‬ دقیقه خواهد بود.

وی بر نظارت دستگاه‌های اجرایی نسبت به صرفه جویی برق بعد از ساعت اداری نیز تاکید کرد.

تابش نژاد افزود: در صورت افزایش دما و در راستای جلوگیری از قطعی برق با همکاری فرمانداری شهرستان پنج شنبه‌ ها نیز تعطیل خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هفته گذشته نیز گفت: وضعیت هوای استان در تابستان امسال گرم همراه با وزش بادهای گرم پیش بینی می‌شود.

ولی بهره مند گفت: امسال هم از نظر تعداد روزهای گرم و هم از دیدگاه حداکثر دمای هوا، تابستان گرمی برای مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پارسال هوای ۴۰ درجه سانتی گراد در شهر سردسیری یاسوج تجربه شد،افزود: امسال نیز چنین دمایی دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حداکثر دمای هوای شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته ۵۰ درجه سانتی گراد بود که امسال نیز چنین دمایی در مناطق گرمسیری تکرار خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد و اختلاف خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد در خرداد امسال به ۳۱ درجه سانتی گراد رسید.

گرم‌ترین دمای هوای کهگیلویه و بویراحمد در خرداد امسال به میزان ۴۶.۵ درجه سانتیگراد در شهر گرمسیری لیکک گزارش شده است.

خنک‌ترین دمای هوای خرداد ماه امسال در شهرهای سردسیری یاسوج و سی سخت به میزان ۸.۸ درجه سانتی گراد ثبت شده است.

انتهای پیام/پ

کاهش ساعات کاری سازمان ها و نهادهای دولتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر