کد خبر: ۶۹۷۹۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی سهم خراسان رضوی را از صادرات کشور ۵ و ۲ دهم درصد در سال ۹۷ عنوان کرد.

سهم خراسان رضوی از صادرات کشور ۵ و ۲ دهم درصد استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، فیروز ابراهیمی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه از ۸۴ هزار و ۷۴۱ کارخانه در کشور، خراسان رضوی دارای ۵۷۰۶ کارخانه از این تعداد است، گفت: ۷ درصد از سهم اشتغال و سرمایه گذاری مربوط به این استان می‌شود.

وی با اشاره به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری در خراسان رضوی، افزود: ۲۱ درصد صنایع فلزی، ۱۶ درصد کانی‌های غیر فلزی و ۱۰ درصد محصولات غذایی و آشامیدنی در این استان است که باعث شده تا خراسان رضوی مقام سوم اشتغال، سرمایه گذاری و تعداد را داشته باشد.

وی با بیان اینکه از ۲۸ گروه کالای اساسی تولیدی در استان، ۲۰ رشته از آن با افزایش روبرو بوده است، افزود: از یان تعداد ۸ گروه نیز با کاهش تولیدهمراه بوده است.

ابراهیمی ادامه داد: صادرکنندگان واقعی بخاطر تعیین نرخ کالا‌هایی که صادراتی ست، از کار کنار کشیدند و در همین راستا لازم است که از واحد‌هایی که تاکنون تعیین تلکیف نشدند نیز حمایت نشود.

انتهای پیام//ف. حاز ۵۷۰۰ تقاضای ثبت سفارش در خراسان رضوی، حدود ۴ هزارتای آن‌ها تایید شدندپیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر