کد خبر: ۶۹۹۱۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کد خبر : ۶۹۹۱۲۵۲
استاندار کهگیلویه و بویراحمدک

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد:باید فرآیند برگزاری کنکور امسال آسیب شناسی شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد که عصر روز جمعه به همراه جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی از نحوه برگزاری کنکور در شهر یاسوج بازدید سرزده داشت با بروز برخی مشکلات و چالش‌های برگزاری این آزمون بزرگ از سوی خانواده‌ها مواجه شده بود.

وی هم چنین در این بازدید سرزده با تقدیر از برگزار کنندگان و متولیان امر برای برگزاری این آزمون، این نکته را نیز یادآور شد: خانواده‌ای که با هزاران امید و آرزوی موفقیت فرزندش با یک سال تحمل سخت‌ترین شرایط، رنج‌ها و محرومیت‌ها وارد این آزمون شده، کمترین خطا، کمبود و دغدغه‌ای برایش غیرقابل تحمل و توجیه است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هفته پیش در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به برخی کمبود‌ها و امکانات و تجهیزات رفاهی از جمله نبود سیستم‌های سرمایشی در برگزاری کنکور امسال خبر داده بود که این کمبود‌ها و دغدغه جدی برای متقاضیان روز گذشته در برخی محل‌های آزمون در شهر یاسوج  مشهود بود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین شمار شرکت کنندگان در کنکور امسال را ۲۲ هزار و ۱۳۳ نفر ذکر کرد و گفت: ۱۲ هزار و ۶۹۸ نفر از یان تعداد مرد و مابقی زن بودند.

کلانتری یادآور شد: هم چنین این آزمون در ۷۶ حوزه امتحانی، ۶ شهرستان و در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم تجریی، ریاضی، هنر و زبان‌های خارجی در ۲ روز و همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار شد.

در کنکور سال گذشته ۲۱ هزار داوطلب از پنج گروه علوم انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان خارجی شرکت کردند که ۶۰ درصد آن‌ها زن و مابقی مرد بودند.

کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۰ هزار نفر جزو منطقه سه در زمینه سهمیه بندی منطقه‌ای برای قبول شدگان کنکور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/پ

آسیب شناسی کنکور امسال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر