کد خبر: ۶۹۹۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

اپل باز هم رقیب دیرینه خود گوگل را در زمینه کسب درآمد از طریق فروش برنامه‌های موبایلی خود شکست داد، اما این اختلاف در حال کم شدن است.

شکست خوردن گوگل از اپل در زمینه درآمد اپلیکیشنبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار جدید از میزان درآمد شرکت‌های بزرگ جهان منتشر شده است و Sensor's Tower این گزارش را به اشتراک گذاشته است. این کزارش نشان می‌دهد در سه ماهه دوم امسال خبر‌های غافلگیرکننده‌ای شنیده نشده و همان ترند قدیمی در آمار دانلود و درآمد شرکت‌ها ادامه دارد. در حالی که پلی استور گوگل در حال حاضر بیشترین میزان نصب برنامه‌های موبایلی برای اولین بار را دارد، اپ استور اپل، بزرگترین غول فناوری دنیا هنوز هم پرچم برتری را در زمینه میزان درآمد و مسائل اقتصادی در دست دارد.

بر اساس تخمین‌های جدید، اپ استور iOS در نیمه اول سال ۲۰۱۹ مبلغی حدود ۲۵.۵ میلیارد دلار درآمد داشته است که نسبت به سال پیش آن پیشرفت چشمگیری را نشان می‌دهد. درآمد اپ استور در سال گذشته بین ماه‌های ژانویه و ژوئن ۲۲.۶ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که کاربران اندروید در طول شش ماه اول سال ۲۰۱۹ فقط ۱۴.۲ میلیارد دلار خرج اپلیکیشن‌های مختلف گوگل کرده‌اند. درآمد گوگل از طریق برنامه‌های پلی استور در سال گذشته ۱۱.۸ میلیارد دلار بوده است. روی هم رفته درآمد جهانی اپلیکیشن‌ها از ۳۴.۴ میلیارد دلار در سال به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است و سهم اپ استور در این درآمد ۶۴ درصد بوده است.


بیشتر بخوانید: تامین کنندگان اپل آماده تولید آیپد و ایرپاد‌های جدید این شرکت


به صورت همزمان، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، برای اولین بار دانلود‌های سه ماه اول سال iOS به دلیل کاهش آمار دانلود اپلیکیشن‌ها در چین با کاهش مواجه شده است. در حالی که نصب برنامه‌ها در اپ استور در سه ماهه دوم امسال با افزایش رو به رو بود، این رشد چندان چشمگیر نبود تا کمبود ربع اول سال را برای اپل جبران کند. به طور طبیعی، اپل به بیشتر شدن میزان درآمد خود نسبت به افزایش تعداد دانلود برنامه‌ها بیشتر علاقه دارد، اما مسائل مالی نمی‌توانند به عنوان یک راه مشوق برای این شرکت به حساب آیند.

شکست خوردن گوگل از اپل در زمینه درآمد اپلیکیشن

در هر صورت، آمار نشان می‌دهد که فاصله میزان درآمد اپل نسبت به گوگل بسیار بیشتر است، اما این اختلاف چندان زیاد نیست و گوگل هر ساله این اختلاف را کاهش می‌دهد. شاید سال‌های بعد، گوگل شرکتی باشد که بیشترین درآمد را از طریق اپلیکیشن‌ها دارد.

انتهای پیام/

تسلط اپل بر گوگل در میزان درآمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر