کد خبر: ۶۹۹۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

شاهدخت سعودی روز ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۶ در آپارتمان اختصاصی خود در پاریس به محافظش دستور داد بود که کارگرش را تنبیه بدنی کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، غرور، تکبر، کینه، بدبینی و قساوت از صفات مشترک اکثر اعضای خاندان آل سعود است، اصرار به تداوم قتل عام مردم یمن که از فقر و محاصره و گرسنگی رنج می‌برند، از بین بردن جمال خاشقچی به بدترین شکل ممکن از ویزگی ها ی شخصیتی نوادگان عبدالعزیز آل سعود می باشد.

آیا ثروت حاکم عربستان شاهدخت چاقوکش او را از چنگ قانون نجات خواهد داد؟


بیشتربخوانید: دختر پادشاه عربستان محاکمه می‌شود


مسئله عجیب اینجاست که این صفات اخلاقی که در روح و روان زنان و مردان خاندان آل سعود رسوخ پیدا کرده است تنها در برابر ضعیفان نمود پیدا می‌کند، اما اگر طرف مقابل یک شخص قوی و زورگو باشد در برابر این فرد به کل منفعل شده و بی اختیار می‌شوند حتی اگر آن طرف به آن‌ها اهانت کند و مال و اموال آن‌ها را به غارت ببرد بازهم منفعل می‌مانند، همانند کاری که ترامپ هم اکنون با آن‌ها می‌کند.

به عنوان آخرین ظلم و ستمی که این خاندان علیه مظلومان روا کردند می‌توان به پرونده تعرض و بدرفتاری "حصه" دختر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی با کارگر خود اشاره کرد.

در پرونده حصه آمده است که این شاهزاده سعودی روز ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۶ در آپارتمان اختصاصی خود در پاریس به محافظش دستور داد بود که کارگرش را تنبیه بدنی کند.

دادستان در جلسه محاکمه خواستار صدور حکم ۶ ماه حبس تعلیقی و پرداخت جریمه‌ای به ارزش ۶ هزار یورو شده است. حصه به صورت غیابی محاکمه می‌شود و فقط محافظش به نام "رانی سعیدی" در جلسه دادگاه حضور دارد.

قرار بازداشت حصه دسامبر ۲۰۱۷ صادر شده بود و قاضی در قرار بازداشت اتهاماتی را همچون "همدستی برای برخورد خشونت آمیز عمدی" را به شاهزاده و محافظش به علت ضرب و شتم کارگری ساختمانی به نام "اشرف عید" در آپارتمان شاهزاده سعودی در غرب پاریس وارد کرده است.

قاضی دادگاه می‌گوید که شاهزاده حصه به کارگر گفته است که "باید این سگ بمیرد، زیرا لیاقت زنده ماندن را ندارد" و به محافظش دستور داد که وی را تنبیه بدنی کند و محافظ نیز با کارگر برخورد فیزیکی کرد و وی را از ناحیه دست و صورت مجروح کرد و به وی گفت که باید پا‌های شاهزاده را ببوسی.

حکم نهایی دادگاه پاریس روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ صادر خواهد شد

این حادثه نشان می‌دهد که چه حوادث و جایات فجیعی در داخل کاخ‌های آل سعود در جریان است و افشای این پرونده و کشیده شدن پای آن‌ها به دادگاه حاکی از آن است که پول آل سعودی‌ها دیگر در این موارد به کارشان نمی‌آید.

گفتنی است اخیرا دیلی تلگراف درباره خواهر بن سلمان نوشت: اتهام وی شامل دزدیدن یک دستگاه تلفن همراه، همدستی در خشونت با چاقو و ضبط اموال است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

نگاهی به پرونده حصه بن سلمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر