کد خبر: ۷۰۰۱۳۴۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
کد خبر : ۷۰۰۱۳۴۸
گروه : کرمان » کرمان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از شناسایی ۱۲۵ نقطه پرتصادف در استان کرمان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سید علی حاج سید علیخانی؛ مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمان در جلسه ستاد راهبری برنامه جامع کاهش تصادفات استان که با حضور استاندارکرمان، معاون عمرانی، روسای پلیس راه و راهنمایی و رانندگی، فرمانداران ۸ شهرستان وغیره برگزار شد گفت: ۲۶ نقطه پرتصادف رفع نقص شده، هشت نقطه دیربازده در دست اقدام، ۲۲ نقطه زودبازده آشکارسازی شده و ۷۲ نقطه باید رفع نقص شود.
 

وی افزود: تا سال ۹۶ در مجموع ۲۳ دوربین کنترل سرعت در سطح جاده‌های شمال استان نصب شده بود و از این حیث آخرین استان در سطح کشور قرار داشتیم، اما با پیگیری‌های صورت گرفته در کمیسیون ترافیک و ایمنی راه‌ها، سال گذشته ۹۴ دستگاه دوربین در جاده‌های استان نصب شد و تا پایان سال به مجموع ۱۷۲ دوربین خواهیم رسید.

وی بیان داشت: تا سال گذشته تعدادی از جاده‌های اصلی و بزرگراه ما جزو مسیر‌های شریانی محسوب نمی‌شدند و تنها ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شریانی برای استان کرمان ثبت شده بود، اما با پیگیری صورت گرفته اکنون ۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه شریانی داریم که به معنی افزایش سهم اعتبارات است.

سیدعلیخانی به بهره‌برداری از هفت مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان کرمان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: عوامل جاده‌ای تنها ۱۵ درصد از علت تصادفات برون‌شهری را شامل می‌شوند و باید روی علل انسانی، استانداردسازی خودروها، اصلاح قوانین و آموزش افراد کار کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان به رشد ۱۳ درصدی تردد در جاده‌های استان در مقایسه سال‌های ۹۶ و ۹۷ خبر اشاره کرد و بیان داشت: عدم توجه به جلو با ۵۰ درصد، تخطی از سرعت مطمئنه با ۲۳ درصد به عنوان بیشترین علل وقوع تصادفات محسوب می‌شوند.

وی از شناسایی ۱۲۵ نقطه پرتصادف در استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: ۲۶ نقطه پرتصادف در سال ۹۶ رفع نقص شده، هشت نقطه دیربازده در دست اقدام است و ۲۲ نقطه زودبازده آشکارسازی شده و ۷۲ نقطه با اعتبار ۸۳ میلیارد تومان باید رفع نقص شود.

سیدعلیخانی درباره آخرین وضعیت تصادفات رخ داده در سطح محور‌های مواصلاتی استان کرمان در سال جاری گفت: محور‌های کرمان-ماهان- بم؛ رفسنجان - شهربابک و باغین- سیرجان، در دو ماهه اول سال‌جاری بیشترین تردد را داشته‌اند ضمن آنکه محور‌های کرمان - ماهان - بم، باغین - سیرجان و هفت باغ علوی جزء محور‌های پرتصادف شمال استان کرمان در این مدت بوده اند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان در خصوص تحلیل تصادفات فوتی در دو ماهه‌ی اول سال جاری و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اعلام داشت: که در تعداد فوت شدگان با کاهش ۴ درصدی مواجه هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع افغانی کش‌ها اشاره و اظهار کرد: در سال ۹۷ آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات خودرو‌های حامل اتباع بیگانه و سوخت قاچاق در محور‌های مواصلاتی استان ۴۹ نفر و تعداد مجروحان با ۴۶ فقره تصادف ۱۳۷ مورد بوده به طوری که به ازای هر تصادف جرحی ۶.۹ نفر مجروح و به ازای هر تصادف فوتی، ۱.۹ نفر فوتی را شاهد بودیم.

انتهای پیام/ح

رفع نقص از۲۶ نقطه جاده ای استان کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر