کد خبر: ۷۰۰۷۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت آبفای کشور از رتبه بندی ۳۰۰ شرکت پیمانکار در زمینه بهره برداری از تأسیسات فاضلاب خبر داد.

شرکت‌های بهره برداری فاضلاب رتبه بندی شدند به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پاون، بهنام وکیلی مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت آبفای کشور از رتبه بندی شرکت‌ها در زمینه بهره‌بردای از تأسیسات فاضلاب خبر داد و گفت: بیش از ۳۰۰ شرکت پیمانکار از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گواهینامه بهره‌برداری دریافت کرده و در زمینه بهره‌برداری دارای رتبه شده‌اند.

وکیلی افزود: بسیاری از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی که کاهش تصدی‌گری دولت را هدفگذاری کرده بود، سال‌هاست به بخش خصوصی واگذار شده‌اند که در این میان هم شبکه و هم تصفیه‌خانه واگذار شده است.

وی افزود: کاری که ما چند سال است در حوزه معاونت بهره‌برداری و دفتر فاضلاب، بر اساس تفویض اختیار سازمان برنامه و بودجه به وزارت نیرو شروع کرده‌ایم، این است که بر اساس رتبه‌بندی سازمان برنامه و بودجه در رسته‌های ابنیه، آب و تأسیسات، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در حوزه بهره‌برداری، شرکت‌ها را رتبه‌بندی کرده و به آن‌ها رتبه بهره‌برداری می‌دهد.

مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه فهرست شرکت‌های خصوصی واجد صلاحیت در بخش بهره‌برداری از تأسیسات فاضلاب تهیه شده است، اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ شرکت پیمانکار از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گواهینامه بهره‌برداری دریافت کرده و در زمینه بهره‌برداری دارای رتبه شده‌اند.


بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاری 28 هزار میلیاردی چادرملو در طرح‌های توسعه‌ای


وی ادامه داد: این شرکت‌های واجد صلاحیت، با رتبه‌ای که در بخش بهره‌برداری کسب کرده‌اند در مناقصات شرکت می‌کنند و شرکت‌های آب و فاضلاب موظف هستند از شرکت‌هایی استفاده کنند که در این لیست رتبه‌بندی شده حضور دارند و پروژه‌ها را در قالب ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها و طول شبکه به شرکت‌های حائز شرایط واگذار کنند.

وکیلی با بیان اینکه سناریو‌های مختلف مالی برای واگذاری بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌ها به شرکت‌های خصوصی قابل پیاده‌سازی است، گفت: یکی از مدل‌های مالی، واگذاری پساب تصفیه‌خانه‌ها است، مدل دیگر خرید تضمینی دولتی پساب از شرکت بهره‌بردار است، مدل دیگر بیع متقابل است، به‌گونه‌ای که سرمایه‌گذار در بین بخش‌های صنعت، کشاورزی و ... برای پساب مشتری پیدا می‌کند، خودش اقدام به فروش پساب کرده و از محل درآمد‌های ناشی از فروش آن، در پروژه‌های مربوطه سرمایه‌گذاری می‌کند.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر