کد خبر: ۷۰۰۸۱۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
وزیر ارتباطات خبر داد:

تفاهم نامه پست و امور مالیاتی در جهت کمک به افزایش شفافیت مالی، تفاهم نامه همکاری شرکت ملی پست و سازمان امور مالیاتی به زودی منعقد خواهد شد.

به زودی تفاهم نامه پست و امور مالیاتی منعقد می شودبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ اعلام کرد: برای کمک به افزایش شفافیت مالی، تفاهم نامه همکاری شرکت ملی پست و سازمان امور مالیاتی به زودی منعقدخواهد شد.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت:پست و سایر شرکت ها، موظف به ارایه اطلاعات مورد نیاز، به سازمان امور مالیاتی در چارچوب قوانین و مقررات هستند و این موضوع با جدیت دنبال می شود.

او تصریح کرد: اما سازمان امور مالیاتی اطلاعاتی را از پست درخواست کرده است که در حال حاضر این اطلاعات در اختیار پست قرار ندارد.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه تفاهم نامه همکاری شرکت ملی پست در زمینه ارسال اطلاعات به سازمان امور مالیاتی کشور، هنوز به امضای دو طرف نرسیده است، اظهار داشت: متن پیش نویس این تفاهم نامه از سوی سازمان امور مالیاتی به شرکت ملی پست تحویل شده، اما با توجه به ایرادات موجود، پست مصمم است در یک نشست مشترک پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مورد اختلاف، تفاهم نامه نهایی منعقد شود.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه ارسال اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی با هدف شفاف سازی مالیاتی، وظیفه هر شرکت و سازمان است، افزود: در حال حاضر، برخی شرکت ها از خدمات پست استفاده می کنند که اطلاعات مالی این شرکت ها می بایست نزد سازمان امور مالیاتی روشن و شفاف باشد.

او در پایان اظهار داشت: در جلسه ای که در این خصوص با فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار شده است، مقرر شد طبق قانون، اطلاعات لازم پس از انعقاد تفاهم نامه، در زمینه شفاف سازی مالیاتی در اختیار سازمان ذیربط قرار بگیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر