کد خبر: ۷۰۱۱۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت:تاکنون ۷ میلیارد تومان از اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در چرام، جذب‌شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،  مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه اشتغال زایی شهرستان چرام گفت:تاکنون ۷ میلیارد تومان از اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در چرام، جذب‌شده که از این مقدار ۶ میلیارد تومان آن در بخش کشاورزی و دام‌پروری می‌باشد.
 
پروانه نیک مرام افزود: حمایت تسهیلاتی از طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد منجر به اشتغال ۶ هزار و ۴۹۸ نفر شده است که از این تعداد ۳۲۰ فرصت شغلی در چرام ایجاد شد.
 
وی گفت: طرح اشتغال روستایی و عشایری از طرح‌های موفق دولت تدبیر و امید است که نقش مؤثری در توسعه روستاها، جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی و مقابله با پدیده حاشیه‌نشینی دارد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان اظهار کرد: در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان چرام صحبت شد که اعتباری تخصیص دهند تا نمایندگی اداره کار در چرام راه‌اندازی و تجهیز شود.
 
نیک‌مرام در خصوص اعتبارات اشتغال‌زایی حوزه روستایی و عشایری از منابع ملی تأکید کرد و افزود: سهم شهرستان چرام ۲۲ میلیارد تومان بوده که تا کنون ۷ میلیارد آن جذب‌شده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان با اشاره به یارانه دستمزد و مزایای آن برای فارغ‌التحصیلان بیکار گفت: مبلغ ۱۲ میلیارد تومان یارانه دستمزد به استان ما اختصاص داده‌شده است که باید تلاش کنیم این رقم جذب شود تا سهم ما به سایر استان‌های دیگر واگذار نشود.
 
نیک‌مرام با تشریح یارانه دستمزد گفت: اگر کارفرما یا پیمانکاری یک نیروی فارغ‌التحصیلی را جذب کند ۴۰ درصد حقوق را اداره کار پرداخت می‌کند و ۶۰ درصد آن را کارفرما و پیمانکار پرداخت می‌کند که یک فرصت شغلی خوبی برای افراد جویای کار و فارغ‌التحصیلان بیکار است که با توجه به شرایط سنی تا ۳۵ سال هم می‌توانند جذب کنند.
 
وی در خصوص سامانه کارا بیان کرد : تا متقاضیان و پرونده‌های فعلی تعیین تکلیف نشود سامانه کارا باز نمی‌شود که در این زمینه نیاز به همکاری متقاضیان و بانک‌های عامل هست تا پرونده‌ها مختومه شود.
 
نیک‌مرام افزود: البته ما انتظار داشتیم متقاضیان در چرام به بخش‌های صنعت و مشاغل خانگی هم توجه کنند، ولی ظاهراً مردم بیشتر متقاضی بخش دامداری و کشاورزی هستند.
 
وی گفت: تلاش همه ما این است که در سال رونق تولید بتوانیم علاوه بر ایجاد اشتغال و جذب جوانان بیکار به رونق تولید در استان کمک نماییم.
انتهای پیام/غ

اعطای تسهیلات اشتغال زایی در روستا های چرام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر