کد خبر: ۷۰۲۳۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر : ۷۰۲۳۲۰۷
معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور:

سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور از پنج درصد به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، ذمعاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور، استاندار و هیئت همراه، نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه بهمئی، چرام و لنده، نماینده باشت وگچساران درمجلس شورای اسلامی و برخی مدیران کل استان، به منظور بررسی برخی مشکلات، به شهرستان چرام سفر کردند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های مهم این معاونت توجه به مناطق روستایی و مناطق محروم و دورافتاده‌تر در نقاط مختلف کشوراست گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای شروع کارِ محور گَره‌ای، چاسخوار تا طسوج در شهرستان چرام اختصاص داده شده که به زودی زیرسازی و آسفالت مناسب در این محور انجام خواهد شد.

محمد اُمید افزود: بهره برداری از این طرح باعث رونق اقتصادی منطقه، توسعه گردشگری و اتصال این شهرستان با دیگر شهر‌ها خواهد شد. 

وی همچنین عملکرد نظام جمهوری اسلامی را در مناطق مختلف بویژه روستا‌ها مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه، ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور از زیرساخت‌های اصلی توسعه برخوردار هستند گفت: سال گذشته با فراهم آوردن امکانات لازم پرداخت تسهیلات برای بازگشت روستائیان به مناطق خود، ایجاد زمینه اشتغال در روستا‌ها و مهیا نمودن اُمور زیربنایی در مناطق روستایی شاهد مهاجرت شهرنشینان به روستا‌ها در نقاط مختلف کشور بوده ایم و در این مدت مهاجرت از روستا‌ها به شهر‌ها کاهش داشته است، تا جایی که در سال گذشته طرح‌های اشتغال روستایی، در روستا‌های کشور ۲۵ درصد افزایش داشته است.

محمد امید با اشاره به اینکه ۲۶ درصد جمعیت کشور معادل ۲۱ میلیون نفر در روستا‌ها زندگی می‌کنند و در این زمینه دولت دوازدهم توجه خوبی به اشتغال و توسعه روستا‌ها داشته است افزود: براساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در روستاهایِ کشور کاهش محسوسی داشته است و سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور از پنج درصد به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، شهرستان چرام را دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوبی برای توسعه ذکر کرد و گفت: این منطقه دارای پتانسیل‌های مطلوب از لحاظ وجود آب، خاک و نیرو‌های انسانی است که می‌توان با همدلی و همکاری عموم مردم، توسعه و پیشرفت شهرستان چرام را در آینده رقم زد.

 انتهای پیام/غ

 کاهش بیکاری در روستا ها 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر