کد خبر: ۷۰۲۸۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
رئیس سازمان بسیج هنرمندان:

مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور، گفت: امسال هسته‌های هنری و ادبی را به سمت مساجد سوق دهیم تا همه موارد و نیازمندی‌های هنری و ادبی آن محله تامین شوند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، مراسم افتتاحیه دوره توانمندسازی ۴۰۰ نفر از مدیران کانون‌های هنری ادبی سراسر کشور با سخنرانی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی امام رضا (ع) مشهد مقدس برگزار شد.
 
امیر نصیر بیگی مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور، گفت: با توجه به نقش اساسی کانون‌ها در روند فعالیت‌های ادبی و هنری بر خود لازم دانستیم در این فرصت این دوره را برگزار کنیم.

او تصریح کرد: مسجدمحوری یکی از اقدامات جدی و از دیگر اولویت‌های سازمان است و در توافقات صورت گرفته درصدد هستیم امسال هسته‌های هنری و ادبی را به سمت مساجد سوق دهیم تا همه موارد و نیازمندی‌های هنری و ادبی آن محله تامین شوند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور، گفت: هنرمندان انقلابی کشورمان مظلومانه در این شرایط کنونی کشورمان فعالیت می‌کنند لذا در سال‌های قبل در سفر‌های متعدد به استان‌ها و شهرستان‌های کشورمان برآن شدیم جلسات متعددی با هنرمندان و مدیران کانون‌ها داشته باشیم و پای حرف و درد دل‌های آنان بنشینیم چرا که معتقدیم برای شبکه سازی بایستی این ارتباطات تقویت پیدا کند و امسال نیز قرار است ارتباط با کانون‌های کم برخوردار کشورمان در اولویت کاریمان قرار گیرد.

نصیر بیگی کانون‌های بسیج هنرمندان را از عناصر موثر در سازمان دانست و افزود: ما نباید در سطح کانون‌ها خود را درگیر کار‌های اجرایی کنیم و هویت فعالیتی کانون‌ها را خدشه داری کنیم، بایستی در خصوص تامین و تجهیز کانون‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

او با اشاره  به ضرورت شبکه سازی هنرمندان انقلاب اسلامی، تصریح کرد: این اقدام بخش مهمی از کار‌ها و اقدامات ما است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور، گفت: مدیران کانون‌ها اگر حق خود را مطالبه نکرده و هنرمندان خود را سازماندهی نکنند هیچ وقت از این سرمایه‌ای که دارند نمی‌توانند استفاده کنند.

نصیربیگی، افزود: فعال سازی کانون‌ها در سراسر کشور با محوریت نقش آفرینی موثر هنرمندان بسیجی، سازماندهی و فعالسازی گرو‌ه‌های هنری و ادبی، بررسی دوره‌های ارتقا سطح تخصصی و آماده نمودن بستر لازم برای تولید آثار هدفمند، تغییر در موازنه‌های هنری و ادبی جامعه به سمت ارزش‌های انقلابی و اسلامی با محوریت کانون و مسجد منطبق بر طرح اعتلای هنری سازمان و همچنین بیان تجربیات و ایده‌های کانون‌های موفق و برتر از اهداف این دوره است.
 
او با اشاره به ارزیابی کانون‌ها، تصریح کرد: امسال پس از برگزاری این دوره هر فصل ارزیابی عملکرد کانون‌ها را خواهیم داشت و از کانون‌های برتر تقدیر خواهیم کرد.

انتهای پیام//ج.ر

باید در سطح کانون‌ها خود را درگیر کار‌های اجرایی کنیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر