کد خبر: ۷۰۳۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
سخنگوی وزارت کشور:

سامانی گفت: حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی در تمامی مرزهای مجاز در حال اجرا شدن است.

حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی در حال اجرا شدن استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید سلمان سامانی گفت: بنا بر دستور رئیس جمهوری در خصوص حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی، این موضوع از سوی کارویژه مرز شورای امنیت کشور عملیاتی شد.

او تاکید کرد: با بررسی و پیگیری‌های صورت گرفته و هماهنگی با پلیس مهاجرت و گذرنامه و سایر دستگاه‌های ذیصلاح، این امر در تمامی مرز‌های مجاز زمینی، دریایی و هوایی کشور اجرایی شده است.

سخنگوی وزیر کشور درباره گردش آزاد اطلاعات در دولت تدبیر و امید گفت:گردش آزاد اطلاعات یکی از حقوق شهروندی است و دولت و تدبیر و امید رعایت حقوق شهروندی را جزء اصول اولیه تشکیل دولت می‌داند.

سامانی افزود: در ابتدای آغاز به کار دولت، آیین نامه قانون انتشار آزاد اطلاعات و دسترسی به اطلاعات که سال‌ها معطل مانده بود در هیات وزیران تصویب شد و اکنون به صورت دوره‌ای و مستمر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش عملکرد دستگاه‌ها در خصوص پاسخگویی به اطلاعاتی که شهروند از دستگاه‌های اجرایی درخواست کرده اند را به صورت عمومی منتشر می‌کند و رتبه بندی دستگاه‌ها را در اجرای این قانون به اطلاع مردم می‌رساند.

او گفت: ما نیز به استانداری‌های سراسر کشور تاکید کرده ایم که اگر در رابطه با موضوعاتی که در قانون مشخص شده است شهروندان اطلاعاتی را درخواست داشته اند به صورت حتمی با رعایت زمان‌های مقرر قانونی این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهند.

  تیرماه امسال، رئیس جمهوری به «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور دستور داد تا این وزارت از طریق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ترتیباتی اتخاذ کند که از درج مهر ورود و خروج به ایران در گذرنامه اتباع خارجی خودداری شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س

حذف مهر ورود بر گذرنامه اتباع خارجی 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر