کد خبر: ۷۰۳۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
کد خبر : ۷۰۳۶۰۴۶

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد ۶۷ درصد مردم آمریکا معتقدند تعرفه‌های وارداتی علیه چین قیمت کالا‌های آمریکایی را بالا می‌برد.

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، نتایج نظرسنجی اخیر «هیل-هریس ایکس» که به تازگی منتشر شده نشان داد ۶۷ درصد مردم آمریکا معتقدند تعرفه‌های وارداتی علیه چین می‌تواند باعث افزایش قیمت کالا‌های آمریکایی شود.

بر اساس این نظرسنجی، فقط ۲۵ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که تعرفه‌های چین هیچ تغییری در قیمت کالا‌های آمریکایی ایجاد نمی‌کند. ۸ درصد شرکت کنندگان هم گفته اند که قیمت کالا‌ها با وجود تعرفه‌های چین کاهش خواهد یافت.

در این میان ۷۷ درصد دموکراتها، ۵۸ درصد جمهوری خواهان و ۶۴ درصد افراد مستقل اعلام کرده اند که این تعرفه‌ها قیمت کالا‌های آمریکایی را بالا می‌برد.

در نظرسنجی هیل-هریس ایکس که از تاریخ ۹ تا ۱۰ اوت برگزار شد، ۱۰۰۱ نفر شرکت کردند.

کاخ سفید دیروز (سه شنبه) اعلام کرد که اعمال تعرفه‌های وارداتی روی برخی کالا‌های چینی مثل تلفن همراه، لپ تاپ، بازی‌های ویدئویی و اسباب بازی‌ها را تا ۱۵ دسامبر امسال به تعویق می‌اندازد.

این تعویق تعرفه‌های چین پس از آن رخ داد که اقتصاددان‌های بانک‌های آمریکایی مثل گلدمن ساکس پیش بینی کردند به دلیل سیاست‌های تجاری دونالد ترامپ، احتمال مواجه شدن آمریکا با رکود اقتصادی بسیار بالا رفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اول اوت امسال (حدود دو هفته پیش) اعلام کرد از تاریخ اول سپتامبر تعرفه‌های ۱۰ درصدی روی ۳۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی از چین اعمال خواهد کرد. چین هم در مقابل خرید محصولات کشاورزی آمریکا را متوقف کرد. ترامپ پیش از این هم تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر روی ۲۵۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی از چین اعمال کرد.

مذاکرات دو جانبه میان پکن و واشنگتن قرار است در ماه سپتامبر بار دیگر از سر گرفته شود، اما تنش‌های میان دو کشور در روز‌های اخیر بار دیگر تشدید شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر