کد خبر: ۷۰۳۶۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
کد خبر : ۷۰۳۶۸۵۲

سخنگوی کرملین اعلام کرد در صورتی که آمریکا از سازمان تجارت جهانی خارج شود آینده این سازمان به خطر خواهد افتاد.

کرملین: خروج احتمالی آمریکا از سازمان تجارت جهانی آینده این آن را به خطر خواهد انداختبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرد چنانچه آمریکا بخواهد از سازمان تجارت جهانی خارج شود آینده این سازمان به خطر خواهد افتاد، هرچند تاکید کرد روسیه در هر صورتی به حضور خود در آن ادامه می‌دهد.

پسکوف در جمع خبرنگاران گفت: «شکی نیست که چنانچه آمریکا از مهمترین سازمان اقتصادی جهان خارج شود، این سازمان با خطر بزرگی روبرو خواهد شد. کاملا واضح است ... به هر حال، این یک موضوع داخلی آمریکاست».

سخنگوی کرملین در ادامه تاکید کرد: «با تمامی پیامد‌هایی که ممکن است این موضوع داشته باشد روسیه در این سازمان باقی می‌ماند».

روز گذشته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در پیتسبورگ گفت اگر سازمان تجارت جهانی نتواند اهدافی را که به نفع برخی از کشور‌های خاصی است برآورده کند، واشنگتن به این سازمان نیازی نخواهد داشت. پیش از این نیز ترامپ بار‌ها به این ائتلاف تجاری جهانی تاخته و از آن با عناوینی، چون «فاجعه» و یا «مصیبت» یاد کرده است.

به ادعای رئیس‌جمهور آمریکا، این سازمان ضمن آن که به کشور‌های دیگر، از جمله چین اجازه می‌دهد از قوانین آن سوءاستفاده کنند به زیان واشنگتن است. پیش از این، کاخ سفید چین را متهم کرده بود با آنکه دومین اقتصاد بزرگ جهان است از قوانین سازمان تجارت جهانی سوء استفاده می‌کند.

مدت‌هاست که اعضای سازمان تجارت جهانی در حال بحث بر سر امکان ایجاد اصلاحاتی در این سازمان هستند. برخی از آنها، از جمله روسیه، بر این باورند که این سازمان باید به کار خود ادامه دهد تا رشد کند، در حالی که برخی دیگر خواستار تغییرات اساسی در آن هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر