کد خبر: ۷۰۳۷۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

صد‌ها کارمند گوگل از این شرکت خواستند حاضر به همکاری با اداره مهاجرت آمریکا نشود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ­خبرگزاری فرانسه، صد‌ها کارمند گوگل از این شرکت خواستند تا زمانی که اداره مهاجرت آمریکا نقض حقوق بشر را متوقف نکرده است، حاضر به همکاری با آن نشود و به طور مثال در مناقصه این اداره برای ذخیره سازی داده‌های اینترنتی (در فضای ابر) شرکت نکند.

کارمندان گوگل طوماری را در این خصوص تهیه کرده‌اند که تا اواخر چهارشنبه بعدازظهر به امضای ۶۰۰ نفر از کارکنان این شرکت رسیده بود. تهیه این طومار پس از انتشار خبری مبنی بر اینکه آژانس گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا برای مناقصه گذاشتن در خصوص یک قرارداد بزرگ انفورماتیک غیرمادی (ابر) آماده می‌شود، صورت گرفت. مایکروسافت و آمازون ممکن است رقبای اصلی گوگل در این مناقصه باشند. گوگل یک تأمین کننده بزرگ ظرفیت‌های محاسباتی است که مراکز داده‌ها را از طریق فضای ابر میزبانی می‌کند.

این طومار اعلام می‌کند: «تأمین کننده فضای ابر که در این مناقصه برنده می‌شود، کسی خواهد بود که زیرساخت آژانس گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا را تقویت می‌کند و از طریق آن نقض حقوق بشر را توسط این آژانس تسهیل می‌کند».

این متن می‌افزاید: «زمان آن فرا رسیده است که با هم متحد شویم و به روشنی بگوییم که ما برای چنین قراردادی همکاری نمی‌کنیم.»

گوگل هنوز به این درخواست واکنشی نشان نداده است.

این طومار از این غول اینترنتی می‌خواهد به طور علنی متعهد شود که از آژانس‌های دولتی مانند سرویس‌های مهاجرت و کنترل گمرکی، دفتر ادغام مجدد پناهجویان و گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا حمایت نمی‌کند.

در این طومار تأکید شده است حمایت فناورانه از این آژانس‌ها در فضای کنونی به مفهوم آن است که گوگل تمامیت خود را با اندکی سود معامله می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر