کد خبر: ۷۰۴۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
فرماندار سلسله:

فرماندار سلسله گفت: باید تا قبل از شروع بارندگی ها، مشکلات ناشی از سیل در شهرستان برطرف شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، شریف خسروی فرماندار سلسله در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت: حجم بارندگی‌ها در ایام پیش رو زیاد است و بسیاری از ترمیم‌ها موقتی بوده و اگر سیلابی مجددا رخ دهد این بار بخاطر خراب شدن زیرساخت ها، قطعا تلفات خواهیم داد.

خسروی عنوان کرد: اگر راه‌های دسترسی برخی روستا‌ها ترمیم نشود، احتمال دارد بارندگی‌های پیش رو، باعث قطع و عدم دسترسی راه آن روستا‌ها شود و قطعا نمی‌توانیم انتخابات را در این روستا‌ها از طریق زمینی برگزار کنیم.

وی با اشاره به تخریب بسیاری از جاده‌های بین مزارع شهرستان بر اثر سیل، افزود: بخاطر دشت بودن شهرستان و عدم شیب در مزارع برای هدایت آبها، بسیاری از جاده‌های بین مزارع از بین رفته اند و لذا باید نگاه عادلانه و بر اساس میزان خسارات در توزیع اعتبارات به همه شهر‌ها داشته باشیم.

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه امور آب وظیفه ملی و استانی دارد، افزود: نباید نگاه این اداره به منطقه خاصی محدود شود، باید لایروبی رودخانه‌هایی که در مسیر روستا‌ها هستند انجام شود.

خسروی با اشاره به ساخت و ساز‌ها و درختکاری‌هایی که در بستر و حریم رودخانه‌ها انجام شده است، ادامه داد: امور آب وظیفه پاکسازی این نقاط را برعهده دارد تا مجددا باعث انحراف مسیر و طغیان رودخانه‌ها نشوند.

وی با اشاره به لزوم اجرای پدافند غیرعامل در حوزه راهداری، افزود: باید راهداری از هم اکنون مسیر‌های جایگزین برای پل‌هایی که تخریب شده اند پیش بینی کرده و در بازسازی‌ها تسریع شود.

فرماندار سلسله با اشاره به پل کاکارضا و مرگ غم انگیز چهارتن از هموطنانمان بر اثر ریزش و تخریب این پل، گفت: باید برای افکار عمومی احترام قائل باشیم و ضمن سرعت بخشی به کار، این پل حیاتی سریعا بازسازی و عبور و مرور در آن برقرار شود.

خسروی گفت: باید راهداری لرستان دست مدیر شهرستان را باز نگه دارد و در نصب سرعت گیر و چراغ‌های چشمک زن مورد نیاز، اقدامات لازم را صورت دهد، انتظار داریم شهرستان در اینخصوص حمایت شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از اقتصاد شهرستان بر پایه کشاورزی است، افزود: ترمیم ایستگاه‌های پمپاژ آسیب دیده از سیل ضروری است، کانال‌های آبرسانی و دهانه‌های آبگیر ما دچار مشکل هستند و جهاد کشاورزی و امور آب باید هرچه سریعتر این موارد را پیگیری و برطرف کنند.

فرماندار سلسله با تاکید بر لزوم بازسازی مدارس آسیب دیده تا مهرماه، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی خدمت رسان همچون شرکت توزیع برق باید از هم اکنون تدابیر لازم را بکار گیرند که دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/ر

برطرف کردن مشکلات ناشی از سیل تا قبل از شروع بارندگی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر