کد خبر: ۷۰۴۰۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران مطرح کرد؛

حاجی بابا گفت: بر اساس حکم دیوان عدالت اداری قانون عطف به ماسبق نمی‌شود، اما می‌بینیم که سازمان مالیاتی تا سال ٨٤ برای بررسی تراکنش‌ها به عقب بازگشته است.

برنامه// بانک مرکزی حساسیت بالایی نسبت به اجرای ذینفع واحد داردبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی بابا کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بانک مرکزی حساسیت بالایی نسبت به اجرای ذینفع واحد دارد، ولی ما در ستاد تسهیل کسب و کار و رونق تولید تلاش‌های بسیاری کردیم تا راه حلی برای این موضوع پیدا شود و واحد‌ها به تعطیلی کشانده نشوند.

او با بیان اینکه بانک مرکزی حساسیت بالایی نسبت به اجرای ذینفع واحد دارد، از تصویب ۳ پیشنهاد در خصوص این آئین‌نامه خبر داد تا این چالش رفع شود.

حاجی بابا بیان کرد: موضوع ذینفع واحد از سال ٨٨ در کشور اجرایی شده و واحد‌های زیادی تاکنون به دلیل اجرای آن به تعطیلی کشانده شده اند.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران، گفت: در کمیسیون تخصصی ستاد تسهیل ٣ ماده را تصویب کردیم که بر اساس مصوبه اول اگر تسهیلات یکی از واحد‌های زیرمجموعه یک واحد تولیدی معوق شد، ولی وثایق و ضمانت‌های آن کفاف وام را می‌داد، اعطای تسهیلات به سایر زیرمجموعه‌های آن قفل نشود.


بیشتر بخوانید: اتاق‌های بازرگانی، اتاق فکر اقتصاد کشور هستند 


حاجی بابا گفت: براساس ماده دوم و سوم هم اگر وثایق تسهیلات کفاف اقساط معوق را نمی‌داد، به علاوه مهلت ٦٠ روزه، مهلت ٩٠ روزه دیگری به آن واحد داده می‌شود تا اقساط خود را به بانک پرداخت کرده یا راه حلی برای حل موضوع با بانک مربوط پیدا کند و در صورتی که راه حلی پیدا نشد، موضوع وارد سامانه بانک مرکزی شود.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه به بررسی تراکنش‌های بانکی از سوی سازمان امور مالیاتی اشاره کرد و افزود: بر اساس حکم دیوان عدالت اداری قانون عطف به ماسبق نمی‌شود، اما می‌بینیم که سازمان مالیاتی تا سال ٨٤ برای بررسی تراکنش‌ها به عقب بازگشته است.

وی  در ادامه تصریح کرد: در برخی از استان‌ها فعالان اقتصادی بابت این موضوع شکایت‌های مختلفی را انجام داده اند و ما پیشنهاد داریم که این موضوع توسط بخش حقوقی اتاق پیگیری را انجام دهد.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه تاکید کرد: آئین نامه مطالبات غیر جاری به ستاد تسهیل آمده بود و در آنجا بانک مرکزی پیشنهاد داده بود که اگر اقساط بیشتر از ١٠٠ میلیون تومان پرداخت نشود، غیرجاری شود که ما این رقم را به بیش از یک میلیارد تومان افزایش دادیم.

حاجی بابا  در ادامه گفت: در ستاد تسهیل کسب و کار و رونق تولید ٢٠ ماده از آیین نامه پیشنهادی بانک مرکزی اصلاح کردیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر