کد خبر: ۷۰۴۱۶۳۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

قطار گردشگری ایران با ۳۰۰ گردشگر همزمان با جشنواره ملی پسته روز یکم شهریور ۹۸ وارد دامغان می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، رضا زارع‌زاده دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان گفت: قطار گردشگری ایران پس از ورود به شهر‌های همدان، گیلان، سوادکوه و شیرگاه، این بار به بهانه جشنواره پسته، به شهر دامغان سفر می‌کند.

او افزود: این قطار در روز یکم شهریور ۹۸ با ظرفیت ۳۰۰ گردشگر با قطار پردیس تندرو و طی مسیر ۲.۵ ساعته از تهران به دامغان حرکت می‌کند.

دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان بیان کرد: ورود قطار گردشگری به دامغان برای نخستین بار با هدف جذب گردشگران، رونق اقتصادی و فرهنگی و معرفی بهتر جشنواره ملی پسته در دومین روز جشنواره برنامه ریزی شده است.

زارع زاده اظهار داشت: آشنایی با انواع جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، فرهنگی و معنوی دامغان، معرفی کامل جشنواره پسته، بازدید از اماکن گردشگری، تاریخی و تفریحی، بازدید از بازار سنتی، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، پذیرایی با غذا‌های مخصوص دامغانی شامل مانی پلو و خورشت پسته، بازدید از کارگاه پوست‌کنی پسته و شرکت در جشنواره پسته، از برنامه‌های اصلی قطار گردشگران در دامغان است.

او گفت: این اقدام با همکاری بخش خصوصی، شرکت هکاتم تور دامغان و شرکت ریل گردی ایران برگزار می‌شود و ۱۲ راهنمای گردشگر به‌همراه هشت اتوبوس گردشگری کار هدایت این گردشگران را برعهده دارند.

دبیر ششمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان تصریح کرد: هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ آژانس گردشگری در سراسر کشور برای هدایت گردشگران به قطار گردشگری دامغان همکاری دارند و هزینه این سفر ۲۵ میلیون ریال برای هر نفر است.

زارع زاده این اقدام را حرکتی تازه عنوان کرد و گفت: ورود قطار گردشگری به دامغان در راستای برندسازی گردشگری در منطقه، رونق خطوط ریلی و معرفی گسترده محصول و جشنواره پسته دامغان انجام می‌شود.

ششمین جشنواره ملی پسته دامغان ۳۱ مرداد تا پنجم شهریور ۹۸ برگزار می‌شود، آیین افتتاحیه این جشنواره روز ۳۱ مرداد با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی، تعدادی از سفیران خارجی، محققان، پژوهشگران بخش کشاورزی و پسته، تولیدکنندگان و کشاورزان، به میزبانی مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام / م

ششمین جشنواره ملی پسته در دامغان برگزار می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر