کد خبر: ۷۰۴۱۶۸۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار گفت: برای سومین سال متولی همزمان با عید سعید غدیر خم آیین بازسازی واقعه غدیر در این روستا برگزار می‌شود.

بازسازی واقعه غدیر در روستای ده زیاربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، هوشنگ انکوتی، مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار گفت: همه ساله به مناسبت دهه ولایت و امامت برنامه‌های متعددی از جمله جشن بزرگ عید غدیر، آیین حلیم پزی و همچنین مراسم بازسازی واقعه غدیر توسط خادمان هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار برگزار می‌شود.

مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار با اشاره به اینکه جشن بزرگ عید غدیر امشب (دوشنبه ۲۸ مردادماه) از ساعت ۲۱ در مسجد حضرت جوادالائمه (ع) روستای ده زیار برگزار می‌شود افزود: این جشن با برنامه‌های متنوع فرهنگ هنری و مولودی خوانی مداحان اهل بیت (ع) در وصف مولا علی (ع) همراه است.

او تصریح کرد: این مراسم با کمک مردم هر ساله باشکوهتر انجام می‌شود و امسال ۸ دیگ حلیم طبخ و صبح روز عید در بین مردم توزیع می‌شود.

انکوتی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری برنامه‌های غدیر در جهت گرامیداشت این واقعه عظیم آشنایی نسل جوان جامه با رویداد تاریخی و مهم غدیر است گفت: غدیر عید کمال دین است و بر هر مسلمان و شیعه‌ای واجب است که از جزئیات کامل این موضوع اطلاع کامل داشته باشد.

مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار با بیان اینکه کار تمرین برای اجرای این مراسم از حدود یک ماه و نیم گذشته توسط تعزیه خوانان آغاز شده است تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ نفر در اجرای بازسازی واقعه غدیر در ده زیار ایفای نقش می‌کنند که حدود ۳۰ نفر از آن‌ها نقش اصلی هستند.

او با اشاره به اینکه تمام امکانات از جمله احشام اسب و شتر برای بازسازی واقعه غدیر استفاده می‌شود بیان داشت: موقعیت مکانی بازسازی غدیر در محلی بیرون از روستا در نظر گرفته شده تا به مکان واقعی آن زمان شبیه‌تر باشد.

این مراسم از ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۹ مرداد ماه در خروجی روستای ده زیار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/س

واقعه غدیر در روستای ده زیار برگزار می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر