کد خبر: ۷۰۴۷۸۲۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

مدیرکل مالیات استان کرمان گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال از محل پرداخت مالیات صرف عمران شهری رفسنجان شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمد سلمانی مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: علاوه بر۲۰۰ میلیارد ریال مالیات برگشت داده شده در رفسنجان به شهرداری‌های بهرمان، سرچشمه، صفائیه و کشکوئیه از توابع رفسنجان  طی ۴ ماه نخست امسال در مجموع اعتباراتی بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از محل مالیات و ارزش افزوده پرداخت شده تا برای امور شهرداری منطقه خود هزینه کنند.

سلمانی تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه، پزشکان مکلف به پرداخت مالیات هستند لذا پزشکان تا ۱۵ شهریور وقت دارند تا مالیات خود را بپردازند و اگر نپردازند به منزله فرار مالیاتی محسوب می‌شوند و ما نیز به عنوان رابط دادگستری موظفیم نظارت و بازرسی کنیم و در صورت  پرداخت نشدن مالیات ، مطب آن‌ها پلمب می‌شود.

او اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل امسال در بحث بخشودگی جرایم تا کنون کسانی که کل بدهی مالیاتی خود را می‌پرداختند جریمه شان بخشیده می‌شد لذا این مدت تمدید شده و کسانی که تا پایان مهر ماه بدهی معوقه را پرداخت کنند جرایم آن‌ها شامل بخشودگی خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات استان کرمان نیز با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی برخورد با متخلفان اقتصادی را برعهده دارد، افزود: جامعه اصناف جامعه شریفی هستند که بسیاری از خدمات نظام بر عهده این‌ها بوده و بسیاری از خلا دستگاه‌های اجرایی را پر می‌کنند.

ارسلان میری افزود: در بحث تخلفات قاچاق کالا و ارز هم بخشی از پرونده‌ها بر عهده تعزیرات حکومتی است؛ ضمن اینکه در بخش دیگر رسیدگی به تخلفات در حوزه دارو و بهداشت است بحث برخوردی و سلبی نیست و دستگاه‌های متولی باید طوری عمل کنند که تخلف پیش نیاید.

بر اساس قانون مالیاتی ۵۰ درصد مالیاتی که مردم می‌پردازند ارزش افزوده است و در بهسازی و ساماندهی شهر خودشان هزینه می‌شود.
انتهای پیام/ی

هزینه کرد مالیات در شهر رفسنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر