کد خبر: ۷۰۵۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
کد خبر : ۷۰۵۶۹۰۹

حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پاسخ تلافی‌جویانه خود به تجاوزگری رژیم صهیونیستی خودروی نظامی صهیونیست‌ها را با حمله موشکی منهدم کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز، شامگاه یکشنبه ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک چندین موشک ضدتانک از خاک لبنان به سمت یک شهرک صهیونیست‌نشین در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. در همین حال، منابع صهیونیستی اعلام کردند که صدای انفجار‌هایی در مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی شنیده می‌شود و در پی این حملات، دود غلیظی در آسمان منطقه شکل گرفته است.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

ارتش رژیم صهیونیستی به نظامیان خود در مرز‌های شمالی اعلام حالت آماده‌باش کامل داد. ارتش این رژیم  همچنین دستور داد که پناهگاه‌ها در مرز با لبنان باز شود و ساکنان این مناطق از خانه خارج نشوند. اسکای‌نیوز گزارش داد که این حمله موشکی  یکی از پایگاه‌های  نظامی اسرائیل را هدف قرار داده است.

دقایقی بعد حزب الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این حمله موشکی یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها را با دقت منهدم کرده و تمام سرنشینان آن به هلاکت رسیدند. بنا به اعلام حزب‌الله گروه شهدای حسن زبیب و یاسر ضاهر این عملیات را انجام دادند.

در بیانیه حزب‎الله تصریح شده است که «در ساعت چهارده و پانزده دقیقه امروز (یکشنبه) به وقت لبنان، گروه شهدای حسن زبیب و یاسر ظاهر اقدام به انهدام یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم کردند. در این عملیات سرنشینان این خودروی نظامی کشته و زخمی شدند». به گفته ارتش رژیم صهیونیستی، موشک‌هایی که حزب الله لبنان به یک پایگاه این رژیم شلیک کرده از نوع کورنیت بوده است.

بنا به گزارش شبکه المنار، ارتش رژیم صهیونیستی به سرعت به رسانه‌های این رژیم دستور داد از انتشار هر گونه اخبار مربوط به تلفات و خسارات حمله موشکی حزب‌الله خودداری کنند، در حالی که همزمان چندین فروند بالگرد رژیم صهیونیستی در حال انتقال زخمی‌ها به بیمارستان زیف در منطقه صفد بودند.

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند پس از این حمله موشکی حزب‌الله، توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف شهرک مارون الراس در جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

همچنین رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند در پی حمله موشکی حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، دیدار خود با رئیس جمهور هندوراس را نیمه‌کاره رها کرده و راهی یک جلسه امنیتی شده است.

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، نیز در پی بالاگرفتن ناآرامی‌ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی شد.

هلاکت فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی

شبکه المنار در انتشار جزئیات بیشتر این حادثه اعلام کرد فرمانده لشکر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی در عملیات حزب‌الله لبنان به هلاکت رسیده است.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

شبکه اسکای‌نیوز نیز گزارش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در تماس‌هایی از آمریکا و فرانسه خواسته تا با اعمال فشار تنش کنونی را متوقف کنند. رژیم صهیونیستی تمام مسیرهای منتهی به مرز لبان را مسدود کرد. برخی از پایگاه‌های خبری اسرائیلی نیز گزارش دادند فرودگاه بن گورین در تل آویو در پی این حمله موشکی اعلام کرد مسیر پرواز‌های این فرودگاه را تغییر داده است.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزیران کابینه دستور داد تا از هرگونه مصاحبه درباره حمله حزب‌الله به یک پایگاه و خودروی صهیونیستی در مرز لبنان خودداری کنند.

توقف حملات توپخانه‌ای و هوایی رژیم صهیونیستی

پس از چند ساعت بنابر اعلام منابع خبری، حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی متوقف شد و در حال حاضر جنگنده‌های این رژیم بر فراز منطقه حضور ندارند و نظامیان این رژیم نیز تحرک و فعالیتی ندارند.

ارتش لبنان نیز اعلام کرد  پس از عملیات تلافی‌جویانه مقاومت، ارتش صهیونیستی روستا‌های جنوب لبنان را با ۴۰ خمپاره هدف قرار داد. فرماندهی نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل متحد در مرز لبنان و فلسطین اشغالی (یونیفل) روز یکشنبه اعلام کرد در تلاش برای کاستن از تنش‌ها، با دو طرف در تماس است.

ادعای نتانیاهو و سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره تلفات این حمله

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد حمله حزب‌الله به یک پایگاه و خودروی نظامی این رژیم تلفاتی به همراه نداشته است. سخنگوی ارتش این رژیم افزود: به نظر می‌رسد تخاصم کنونی با حزب الله لبنان تمام شده باشد، اما قوای مسلح اسرائیل همچنان در آماده باش هستند.

شبکه المنار پیش از این به نقل از منابع خود گزارش داده بود در پی این حمله ۴ نظامی صهیونیست زخمی شده‌اند. شبکه تلویزیونی الحدث نیز به نقل از منابع محلی از انتقال چهار زخمی صهیونیست به بیمارستان رامبام در حیفا خبر داد.

همچنین این ادعا در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌ها ویدئویی از انتقال مجروحان رژیم صهیونیستی با بالگرد منتشر کردند و گزارش‌ها حاکی از به هلاکت رسیدن فرمانده لشکر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی است.

 نتانیاهو نیز مدعی شد: در حمله‌ای که حزب‌الله انجام داد هیچکس زخمی نشده و بر اساس تحولات جدید، گام‌های بعدی را در مرز‌های لبنان برخواهیم داشت.

تمجید مبارزان مقاومت از پاسخ حزب‌الله

حازم قاسم، سخنگوی حماس، درباره پاسخ حزب‌الله به تجاوزگری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مقاومت لبنان به دفاع از ملت خود در مقابله با تجاوز دشمن پرداخته است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از پاسخ دلاورانه مقاومت لبنان به دشمن صهیونیستی تقدیر کرد.

گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نیز عملیات قهرمانانه مقاومت اسلامی لبنان علیه دشمن صهیونیستی را تبریک گفت. در پیام تبریک این گردان‌ها آمده است پاسخ استثنایی امروز مقاومت لبنان به تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی نشان داد گزینه مقاومت، قویترین گزینه است.

حمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله با تمجید از اقدام حزب الله در پاسخ به تجاوزگری رژیم صهیونیستی گفت: پاسخ شجاعانه حزب الله حق ملت، مقاومت و ارتش لبنان در مقابله با طغیان و سرکشی اسرائیل است.

محمد عبدالسلام همچنین افزود: این اقدام حزب الله عملگرایی مقاومت اسلامی را تقویت می‌کند و به مثابه سیلی محکمی به رژیم‌های خیانتکار به امت اسلامی و صهیونیست شده‌های پیشگام‌تر از صهیونیست‌هاست.

لحظه شلیک موشک حزب‌الله که با عبور از پدافند صهیونیست‌ها خودروی نظامی آن‌ها را با دقت بالا منهدم کرد

برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند خودرویی که امروز هدف حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله قرار گرفته، خودروی زرهی زاو (گرگ) بود که قابلیت حمل ۱۲ نفر را دارد.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

خبرنگار شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد در حال حاضر اوضاع در مرز‌های لبنان و فلسطین اشغالی آرام است و پهپاد‌های شناسایی هیچ حضوری در حریم هوایی منطقه ندارند.

کانال ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد حزب الله با موشک‌های خود به سمت دو خودرو جیپ نظامی شلیک کرد که خودرو اولی موفق به فرار شد، ولی خودرو دومی به صورت مستقیم هدف قرار گرفت.

عملیات امروز حزب‌الله علیه صهیونیست‌ها «حسن زبیب و یاسر ضاهر» نام داشت. این دو عضو حزب‌الله در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه در سوم شهریور به شهادت رسیدند. همچنین ساعاتی پس از این حمله موشکی، مبارزان حزب الله لبنان از سرنگونی ۲ پهپاد جاسوسی این رژیم در جنوب بیروت خبر دادند. بنا بر بیانیه حزب‌الله، این پهپادها حامل مواد منفجره بودند و به قصد ترور اعضای حزب‌الله روانه بیروت شده بودند. (اینجا)

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، در سخنرانی شامگاه سوم شهریور و دیروز تأکید کرده بود که دوران تجاوز پرنده‌های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان به سر آمده و رژیم صهیونیستی باید آماده پاسخ محکم حزب‌الله باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
نواده ی روح الله، سید حسن نصرالله
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
خداقوت دلیر مردان سلام ودرود بر سید عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
این غده سرطانی ازبین بره دنیایه نفس راحت میکشه،مرگ براسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
بکشید اسرائیل را و رژیم صهیونیستی های خبیث را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
کارتون درست.صدای ماشااله بچه های خودمون کاملا قابل تشخیصه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
ازوقتی که سیدحسن نصرالله گفته بودانتقام می گیریم تمام اسرائیلیها ترسیده بودن . درود برسیدحسن نصرالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان نیز در پی بالاگرفتن ناآرامی‌ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی ?????????????????این سعد حریری هم عجب ادميه تا حالا به عربستان پناهنده بود حالا باز دست گدایی کشید پیش چند کشور ظالم دیگه .خجالت داره برای امت اسلام
مهر پو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
درود بر سید حسن نصرالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
الان بهترین زمان برای گرفتن انتقام از اسرائیل به دلیل ریختن خون هزاران انسان بی گناه و مظلوم ایرانی، فلسطینی، سوریه ای و لبنانی است. سیاست اسرائیل تا کنون در منطقه سیاست مشت آهنین بوده و باید با همین سیاست جواب اقدام های ظالمانه اسرائیل را داد . باید پاسخی قاطع و همزمان و دقیق توسط نیروهای حزب الله لبنان، حماس فلسطین و نیروهای سوریه داده شود و به صورت هماهنگ و همزمان از لبنان، فلسطین و سوریه حداقل 10000 ( ده هزار) موشک نقطه زن و دقیق؛ تاسیسات و پایگاه های نظامی، مراکز نیروگاهی، مراکز هسته ای، فرودگاه ها ، سدها، مراکز حکومتی در شهرهای مختلف مورد هدف قرار دهند. مردم مسلمان دنیا، اسرائیل یک کشور قوم پرست، متجاوز، ظالم و جنایتکار است( و به جزء قوم یهود هیچ دین و نژاد را مورد قبول ندارد) و باید توسط مظلوم مان فلسطینی، سوریه ای و لبنانی به سخت تنبیه شود؛ از اقدام نظامی علیه اسرائیل به شدت حمایت های قانونی، مادی و معنوی کنید.
مهرداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
وعده صادق که ميگن همينه درود بر سيدحسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
گفتم چرا یکی ؟ گفت چند تا ؟ گفتم صد تا می زدی تا ستون اسراییل بریزه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
خداقوت .
داریوش ال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
الله اکبر درودبررزمندگان اسلام
خداپشت و پناه حزب الله وسیدمقاومت
رزمنده ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
اییییول به سپاه خودمووون
بیشتر بزنید حال کردم واقعا احساس غرور می‌کنم دمتون گرم
اسراییل نابود میشه زیاد وقتش نمونده ....
م ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
انشاءالله که هر چه زودتر شاهد نابودی اسرائیل باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
مرگ بر اسرائیل کودک کش و امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
با رژیم صهیونیستی باید با همین زبان صحبت کرد چون زبان دیگر نمی فهمد
ميلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
وعده سيد مقاومت عملي شد. دمشون گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
ما شا الله سپاه خدا قوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
سید مقاومت اسرائیل رو ادب کن اگه وقتش رسیده نابود کامل بشه حتما این کار رو بکن ما شیر مردان ایرانی پشتت هستیم باهم نابود میکنیم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
تو فیلم سوم چقدر شبیه ما ایرانیا گفت ماشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
این کسی که گفت ماشاء لله ایرانی نبود صداش که به ایرانی میخورد
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ماشاالله حزب‌الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
الله اكبر
امیر
|
Germany
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
سلام بر حزب الله و سلام بر سید حسن،دوباره دست های سید حسن بوسیدنی تر شد
الایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ماشااله ... آفرین
میثم
|
Germany
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
جواب های همیشه هوی نیس. حالا دندان در مقابل دندان چشم در مقابل چشم. ضربه اول فقط دست گرمی بود به امید ضربه ای که کمر همه ظالمان عالم را بشکند. به امید الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
امروز اسراییل سایه مرگ را بالای سر خودش حس کرد.
حمزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ماشالاه. احسنت.سلام بر مقاومت.سلام بر سیدمقاومت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ماشا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
زنده باد اسلام گنبد اهنین کجا بود رهگیری کنه احتمالا اونم ترسیده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
بازم دم سپاه گرم ديگه داشتن پررو ميشدن اين اسرائيليا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
خدا قوت بر حزب الله و مردان خدا
کار خدا زمین نمیمونه
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
درودبرسیدشجاع مقاومت.
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
زنده بادحزب الله قهرمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
صهیون باید بالاخره متوجه بشه تاوان کوچکترین اشتباه واکنش بسیار دردآوری است..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ایولللللللللل به حزب الله باید جواب موشک رابایدموشک داد نه بابیانیه صادر کردن...سید حسن واقعا فرزند صالح وبا دل وجرات سید علی هستی...ولی فقیه ورهبر مسلمین جهان بهت افتخار میکند...لبیک یا حسین(ع)لبیک یاخامنه ای....وای اگرخامنه ای حکم جهادم دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اسرائیل نابوداست نفسهای آخرش است درودبرمقاومت
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
حزب الله باید با مشت اهنین برخورد کنه تا صهیونیسم ها حساب کار دستشون بیاد. ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
افرین
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
االله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
جونم سید حسن نصرالله
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر