کد خبر: ۷۰۵۷۰۴۵
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ماهانه ائمه جمعه استان گفت: باید بر‌ای برپایی با شکوه حماسه اربعین، برنامه ریزی‌ها آغاز شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در نشست ماهانه ائمه جمعه استان، زمینه‌سازی برای حماسه اربعین را رسالت دیگر ائمه جمعه و آحاد مردم در ایام محرم برشمرد و گفت: حماسه اربعین مورد تأیید رهبری و پشتوانه مقاومت اسلامی در منطقه است و هر سال باید برای آن تلاش مضاعف کرد تا شاهد برپایی با شکوه‌تر آن باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در ادامه با تأکید بر اینکه برنامه‌ها و عزاداری‌های ایام محرم با محور معارف نورانی امام حسین (ع) برگزار شود، تأکید کرد: باید مدیریت کار‌ها به دست کسانی باشد که به فقه و حماسه حسینی معرفت دارند تا شاهد ارتقای معرفتی جامعه باشیم.

امام جمعه قزوین بر تبیین برجسته‌ترین نگاه‌های امام حسین (ع) در ایام محرم تأکید کرد و گفت: امام حسین (ع) فرمودند مثل من با مثل یزید تا قیامت بیعت نخواهد کرد و اگر این نگاه امروز در جامعه تبیین شود، شاهد انحرافات نخواهیم بود.

او افزود: آمریکا حامی تمام جنگ‌های منطقه و کودک کشی‌هایی است که در یمن صورت می‌گیرد، هرگز نمی‌توان با رییس جمهور یک کشورِ این چنینی وارد مذاکره و توافق شد، آن‌ها مصداق کفاری هستند که خداوند فرموده هیچگاه نمی‌خواهند خیر و منفعتی به ما برسانند.

نماینده، ولی فقیه در استان با بیان اینکه امام حسین (ع) می‌فرمایند به راستى که مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آنهاست، بیان کرد: متأسفانه شاهدیم برخی‌ها با دروغ زمین‌های هفت‌سنگان و نیاوران را به نفع خودشان مصادره کردند و با این کار، خود را بنده و برده دنیا کردند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: متأسفانه آن‌ها نامه‌هایی که برای مسئولان قضایی کشور می‌فرستند، بر اساس مستندات موجود و اتفاقاتی که در هفت سنگان رخ داده نیست، و به همین خاطر تصمیم‌های گرفته شده به منافع ملی و بیت‌المال آسیب وارد می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اتفاقات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین در چند سال گذشته تأکید کرد: باید جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان جدی گرفته شود و در مدیریت جدید، شاهد برگزاری و پویایی جلسات شورای فرهنگ عمومی استان باشیم.

انتهای پیام/ک

تاکید امام جمعه قزوین بر برپایی باشکوه حماسه اربعین 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر