کد خبر: ۷۰۷۱۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‎گذاری لرستان گفت: در ۲ سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی و صنعتی در این استان از تملک بانک‎‎های عامل خارج ‎و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمدحسین جناب  مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‎گذاری لرستان گفت: در ۲ سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی و صنعتی در این استان از تملک بانک‎‎های عامل خارج ‎و به چرخه تولید بازگشتند.

 محمدحسین جناب روز یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: تا پایان سال ۹۶ تعداد ۱۱۰ واحد تولیدی لرستان توسط بانک‎ها تملک شده بود.

وی با بیان اینکه پارسال تنها چهار واحد به تملک بانک‎ها درآمد، اظهار داشت: اکنون ۹۶ واحد تولیدی در تملک موسسات مالی و بانکی است که رفع مشکل آن‌ها در دستور‎کار قرار دارد.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‎گذاری لرستان بیان کرد: استاندار لرستان ۱۲۳ طرح کلیدی را برای استان مشخص کرده که از این تعداد ۶۱ طرح باید تا افق ۱۴۰۰ نهایی و تکمیل شود که تاکنون ۱۷واحد با حجم سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان اجرایی شده است.

جناب اشتغال این ۱۷ طرح را ۱۴ هزار و ۷۰۷ نفر برشمرد و ادامه داد: فاز اول مجموعه گردشگری مخملکوه و شهرک تخصصی پتروشیمی، کاشی جم، کارخانه پرس، صنایع غذایی گهر و گاوداری ۲هزار راسی از جمله این طرح‎ها هستند.

وی اضافه کرد: طی این مدت توسعه باغات در سه هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی شیبدار انجام و تعهد کشت گیاهان دارویی در سطح ۲ هزار و ۱۴۰ هکتار محقق شده است.

 مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‎گذاری لرستان یادآور شد: ۵۷ طرح اقتصادی با سرمایه ۶۰۰ میلیارد تومان طی ۶ ماه اخیر بهره‎برداری یا کلنگ‎زنی شده که با بهره برداری از آن‌ها یکهزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

۲۴۰ واحد معدنی و یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در لرستان وجود دارد که سهم این تعداد در اشتغال استان ۲۰ درصد است.

انتهای پیام/ر

خارج شدن ۱۸ واحد تولیدی در لرستان از تملک بانک‎‌ها 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر