کد خبر: ۷۰۷۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴

رئیس شورای اسلامی مشهد گفت: اگر جوامع روستایی توانمند شوند نیاز به هزینه بسیار برای حاشیه شهر‌ها نخواهد بود و شاهد مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستا‌ها خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، شهناز رمارم رئیس شورای اسلامی مشهد در چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی مشهد، گفت: در تصمیماتی که برای روستا‌ها و شهر‌ها گرفته می‌شود باید نمایندگان منتخب شورا‌ها نیز حضور داشته باشند تا به عنوان بازوی اجرایی در فراهم آوری امکانات برای تصمیم گیری‌ها یاری کنند.

او ادامه داد: با توجه به شناخت این افراد از حوزه خود می‌توانند اطلاعات مناسبی برای تصمیم گیری در اختیار مدیران قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی مشهد گفت: اگر در زمان امضای تفاهم نامه ها، رئیس شورای روستا در جلسات حضور داشته باشد در پیگیری موضوعات به تصویب رسیده فعال‌تر انجام وظیفه می‌کند.

رمارم با اشاره به جلسه بررسی مشکلات آب ۷۰ روستا بدون حضور نمایندگان آن‌ها، افزود: شورا‌ها در اجرای مصوبات بالا دستی می‌توانند هم تسهیلگر و هم مانع باشند، پس بهتر است اینگونه جلسات با حضور آن‌ها برگزار شود.

او ادامه داد: اگر روستائیان و جوامع روستایی توانمند شوند نیاز به هزینه بسیار برای حاشیه شهر‌ها نخواهد بود و اگر این اتفاق رخ دهد شاهد مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستا‌ها خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی مشهد گفت: شورای‌های روستایی مهم‌ترین رکن نهاد‌های مردمی هستند که می‌توانند در نقش مطالبه گر امور روستا و محل خود، از مسولان پرسشگری کنند.

رمارم با اشاره به جایگاه شهر مشهد، افزود: مشهد شهر زیارتی و مذهبی است و نقش زیارتی این شهر از گردشگری آن بیشتر است و افرادی که به این شهر وارد می‌شوند، زائرانی هستند که در کنار زیارت به گردشگری نیز می‌پردازند.

او تصریح کرد: زیبایی‌های مشهد کمتر از دیگر نقاط کشور نیست، ولی ما غافل از آن هستیم که این شهر را درست معرفی کنیم.

انتهای پیام//ف.س

 

نقش زیارتی مشهد از گردشگری آن پررنگ تر است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر