کد خبر: ۷۰۷۱۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
کد خبر : ۷۰۷۱۶۸۸

یک شرکت برای اولین بار از تولید یخچالی قابل حمل خبر داده که در زیر پوشش مستحکم و نفوذناپذیر آن لایه نه کیلوگرمی یخ قابل جاسازی است و این یخ تا پنج روز آب نمی‌شود و با انتقال سرما موادغذایی را خنک و سالم نگه می‌دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یخچال‌های سبک قابل حمل که برای خنک نگهداشتن نوشیدنی‌ها و مواد غذایی به کار می‌روند، معمولا تنها برای چند ساعت کارآیی دارند، اما یک محصول جدید تا ۵ روز قادر به این کار است.

یخچال دستی نوشیدنی‌ها را تا ۵ روز خنگ نگه می‌دارد

 در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای تولید یخچال‌های سبک قابل حمل به عمل آمده که بتوانند موادغذایی و نوشیدنی‌ها را در هوای گرم به مدت چند روز خنک نگهدارند. اما این تلاش‌ها عمدتا موفقیت آمیز نبوده است.

یک شرکت نیر برای اولین بار از تولید یخچالی قابل حمل خبر داده که در زیر پوشش مستحکم و نفوذناپذیر آن لایه نه کیلوگرمی یخ قابل جاسازی است و این یخ تا پنج روز آب نمی‌شود و با انتقال سرما موادغذایی را خنک و سالم نگه می‌دارد.

برای تولید این محصول از قالب‌های پلی اتیلن مستحکم و نشکن استفاده شده که ضدضربه و ضدخش هستند و لذا یخچال یادشده در برابر سقوط ناگهانی و هرگونه سانحه‌ای مقاوم است. برای جلوگیری از نفوذ هوای گرم به این محصول از لایه‌های لاستیکی محکم و سخت نیز استفاده شده است.

همچنین یک درپوش تخلیه در کف این یخچال، تخلیه آب ذوب شده قبل از افزودن یخ جدید را آسان می‌کند.

یک نمایشگر متصل به دماسنج هم برای این یخچال در نظر گرفته شده تا مشاهده دمای داخل آن را ساده کند. ابعاد این یخچال ۵۱.۵ در ۳۳ در ۳۷ سانتیمتر بوده و ظرفیت آن ۲۵ لیتر است. وزن نمونه خالی این محصول ۹ کیلوگرم است و می‌تواند تا ۱۸ کیلوگرم غذا و نوشیدنی را در خود جای دهد.

منبع : مهر

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر