کد خبر: ۷۰۷۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۹

مشکلات شناسایی بیماران مبتلا به ایدز را مورد اشاره قرار داد و گفت:، چون طول عمر بیماران ا توجه به روند درمان افزایش یافته است، موضوع مراقبت مزمن از این بیماران باید با دقت انجام شود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مادر مبتلا به ایدز می‌تواند با رعایت پروتکل درمانی، باردار شود.

مادر مبتلا به ایدز می‌تواند بچه دار شود/بسته درمانی رایگان///صادق

 سید علی دهقان منشادی، روز سه شنبه در نشست خبری که در مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: خوشبختانه دارو‌هایی که ما برای بیماران مبتلا به ایدز در کشور استفاده می‌کنیم، بسیار اثربخش هستند.

وی، مشکلات شناسایی بیماران مبتلا به ایدز را مورد اشاره قرار داد و گفت:، چون طول عمر بیماران ا توجه به روند درمان افزایش یافته است، موضوع مراقبت مزمن از این بیماران باید با دقت انجام شود.

دهقان منشادی با تاکید بر اینکه بسته درمانی بیماران مبتلا به ایدز رایگان است، تصریح کرد: ما حتی برای افراد خارجی ساکن ایران که به ایدز مبتلا شده اند، خدمات درمانی رایگان ارائه می‌دهیم.

وی با عنوان این مطلب که مادر مبتلا به ایدز می‌تواند با رعایت پروتکل‌های درمانی باردار شود، گفت: دارو‌هایی که به مادر باردار داده می‌شود هیچ عارضه‌ای برای جنین ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تامین دارو‌های مورد نیاز بیماران مبتلا به ایدز در کشور، افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین دارو‌های بیماران نداریم.

وی در ارتباط با بسته درمانی بیماران مبتلا به ایدز، گفت: این بسته فقط شامل دارو نمی‌شود و در مراکز مشاوره و مراقبت‌های پیشگیری از ایدز در کشور، خدمات مورد نیاز این بیماران در قالب مشاوره، واکسن، آزمایش‌های دوره‌ای و...، ارائه می‌شود.

دهقان منشادی تاکید کرد: رژیم درمانی که برای بیماران مبتلا به ایدز در کشور استفاده می‌شود، همان رژیم درمانی خط اول دنیاست.

منبع : مهر

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر