کد خبر: ۷۰۷۶۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران صورت گرفت؛

ضمن انعقاد تفاهم نامه وقف سواد بین شهرداری، شورای شهر مشهد و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از پلاک شهر یادگیرنده مشهد رونمایی شد.

رونمایی از پلاک به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  محمد رضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم که  با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و جمعی از مدیران شهری و مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: مبحث شهر انسان مدار از مهمترین رویکرد‌ها و راهبرد‌های مورد توجه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد است.
 
او با بیان اینکه این تفاهم نامه ما را به شهر انسان مدار نزدیک می‌کند تصریح کرد:  شهر به عنوان موجودی زنده و پویا حیات دارد و متاثر از فضای اجتماعی است که محور آن رشد و ارتقای فضیلت‌ها و کرامت‌های انسانی است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: علم، دانش و معرفت مقوله بسیار مهمی است و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در مشهد الرضا (ع) در ۱۲۰۰ سال قبل نیز بیانگر اهمیت این موضوع است.

حیدری افزود: باید با توجه به اهمیت حوزه مسائل انسانی، زیرساخت‌های لازم را در شهر فراهم کرد تا این شهر فاقد بی سواد باشد و بتوان به آن افتخار کرد.

او تصریح کرد: تعامل با حوزه آموزش و پرورش یکی دیگر از رویکرد‌های مدیریت شهری و شورای پنجم شهر مشهد است.

نشان بین‌المللی شهر یادگیرنده از سوی کمیته ملی یونسکو نوزدهم مرداد امسال توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تهران به شهرداری مشهد اهدا شد و این شهر به شبکه شهر‌های یادگیرنده GNLC پیوست.

هم اکنون ۲۲۴ شهر از ۵۲ کشور جهان از جمله پکن، هامبورگ، آتن، مکزیکوسیتی، دوبلین، شانگهای، پالرمو، سانتیاگو، اوکایاما و بوچئون به عضویت این شبکه جهانی درآمده‌اند و امسال سومین فرایند عضوگیری این شبکه برگزار شد که در آن سه شهر مشهد، یزد و هشتگرد از ایران به عضویت این شبکه درآمدند.

پیش از این در ایران شهر‌های اراک، شیراز، بهبهان و کاشان چهار عضو شبکه شهر‌های یادگیرنده بوده‌اند.
 
انتهای پیام// ز.م
 

اعطای نشان بین‌المللی شهر یادگیرنده از سوی کمیته ملی یونسکو به شهرداری مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر