کد خبر: ۷۰۷۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی امسال، رتبه نخست تعداد طرح‌های مصوب خارجی را در کشور کسب کرده است.

رتبه نخست خراسان رضوی در تعداد طرح‌های مصوب خارجی در کشور/تصویب ۱۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در استانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۱۱۹.۵ میلیون دلار از ابتدای امسال تا پایان ۱۵ شهریور ماه کنونی در خراسان رضوی به تصویب رسیده است.

او تصریح کرد: این طرح‌ها را سرمایه‌گذاران کشور‌های ترکمنستان، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هندوستان به خراسان رضوی ارائه کرده اند و از این تعداد تاکنون سه میلیون دلار سرمایه خارجی به این استان وارد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به  رتبه نخست خراسان رضوی در تعداد طرح‌های مصوب خارجی در کشور، گفت: از سال ۱۳۹۲ تا پایان ۱۵ شهریور ماه امسال در مجموع ۱۴۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۶۷۳ میلیون دلار در خراسان رضوی به تصویب رسیده که از این مبلغ تاکنون ۲۳۱.۸ میلیون دلار سرمایه وارد استان شده است.

رسولیان افزود: جذب طرح‌های سرمایه گذاری خارجی در استان از سال ۹۲ تاکنون روند صعودی داشته به طوری که در سال ۹۲ تعداد ۱۵ طرح به ارزش ۲۱.۷ میلیون دلار، در سال ۹۳ تعداد ۱۳ طرح به ارزش ۱۳ میلیون دلار، در سال ۹۴ تعداد ۱۵ طرح به ارزش ۳۲ میلیون دلار، در سال ۹۵ تعداد ۲۱ طرح به ارزش ۱۶۱.۴ میلیون دلار، در سال ۹۶ تعداد ۳۲ طرح به ارزش ۱۴۴.۴ میلیون دلار و در سال ۹۷ تعداد ۳۷ طرح به ارزش ۱۸۰.۹ میلیون دلار در خراسان رضوی به تصویب رسید.

او تصریح کرد: مبلغ وارده از محل طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی به خراسان رضوی در سال ۹۲ به میزان ۲۰ میلیون دلار، در سال ۹۳ به میزان ۳۷ میلیون دلار، در سال ۹۴ به میزان ۴۵ میلیون دلار، در سال ۹۵ به میزان ۶۹ میلیون دلار، در سال ۹۶ به میزان ۳۵.۵ میلیون دلار و در سال ۹۷ به میزان ۲۲.۳ میلیون دلار بوده است.
 
انتهای پیام// ز.م
 

۱۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی تصویب شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر