کد خبر: ۷۰۹۶۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: ۹۳ هزار و ۴۴۸ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و غیر صنفی در آذربایجان غربی انجام شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،علیرضا محمودی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال در راستای کنترل بازار ۹۳ هزار و ۴۴۸ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و غیر صنفی در سطح استان انجام شده است.
 
او ادامه داد: بازرسی‌های انجام شده در ۶ ماهه نخست امسال منجر به تشکیل ۵ هزار و ۷۳۴ پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از ۳۸۷ میلیارد ریال شده است؛ و جهت رسیدگی بیشتر به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.
 
محمودی ادامه داد: ۲ هزار و ۵۳۴ مورد بازرسی در جهت رصد و پایش انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا در استان انجام و ۴۰ پرونده تخلف به ارزش ریالی ۳۴ میلیارد ریال برای مراکز کتخلف تشکیل و به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.
 
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: عمده تخلفات کشف شده در راستای بازرسی از انبارها، سردخانه‌ها و مراکز نگهداری کالا شامل احتکار، گران فروشی، قاچاق، عدم اعلام موجودی و اختفا و امتناع از عرضه می‌باشد.
 
محمودی هم چنین به شکایات واصله مردمی به مرکز ۱۲۴ نظارت و بازرسی سازمان اشاره کرد وگفت: طی ۶ ماه نخست سال جاری ۲ هزار و ۳۵۶ شکایت مردمی از طریق مرکز ۱۲۴ سازمان واصل شد؛ که یک هزار و ۵۱۷ مورد شکایات تلفنی، ۶۶۷ شکایت حضوری و ۱۷۲ مورد شکایت کتبی می‌باشد.
 
او افزود: بعد بررسی و رسیدگی به شکایات مردمی یک هزار و ۱۴۹ مورد تخلف اثبات، یک هزار و ۳۹ مورد غیر وتخلف و ۱۶۸ مورد نیز در حال رسیدگی می‌باشد.
 
انتهای پیام/م
 

انجام بیش از ۹۳ هزار  مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و غیر صنفی در استان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر