کد خبر: ۷۰۹۶۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور تشریح کرد؛

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور از اتمام تعمیر مسکن‌های خسارت دیده از سیل خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود واحد‌های احداثی نیز تا پایان سال به اتمام برسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عزیزالله مهدیان عصر دوشنبه در حاشیه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده، اظهار داشت: در مناطق سیل زده حدود ۷۰ هزار واحد خسارت جزئی دیدند که بازسازی آن‌ها به اتمام رسیده و در حال حاضر مردم در خانه‌های خود ساکن هستند.

او بیان کرد: همچنین حدود ۶۵ هزار واحد احداثی شهری و روستایی داریم که اعتبارات آن تامین و کار آغاز شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور از انعقاد قرارداد با ۱۱۰ هزار نفر برای دریافت تسهیلات خبر داد و گفت: همچنین تاکنون ۲۷ هزار واحد آواربرداری، ۳۴ هزار و ۸۲۰ واحد پی کنی، ۲۴ هزار واحد فنداسیون، ۱۸ هزار اسکلت و ۹ هزار و ۶۵۵ واحد تا مرحله پوشش سقف پیش رفته اند.

مهدیان با بیان اینکه در بعضی از مناطق گرمسیری مثل خوزستان تازه فصل کار شروع شده است، عنوان داشت: در مناطق سردسیر نیز تلاش می‌شود که قبل فصل سرما سقف‌ها را بزنیم تا در فصل سرما امکان کار باشد.

او اضافه کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال واحد‌های احداثی را ۱۰۰ درصد به اتمام برسانیم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه در برخی از جاه‌ها خود مردم پای کار نیستند، بیان داشت: تفاوت سیل با زلزله این است که در سیل خانه‌ها قابل سکونت بوده، بعضی خانواده‌ها در همان خانه ساکن هستند و در کنار آن واحد جدید در حال احداث دارند.

۱۰۰ درصد منابع اعتباری از خزانه تحویل شد

مهدیان با اشاره به اینکه در این واحد‌ها به دلیل اینکه خانواده‌ها سرپناه دارند عجله‌ای برای ساخت واحد‌ها ندارند، افزود: از این رو باید خود مردم با جدیدیت بیشتری پای کار باشند تا بتوانیم تا پایان سال بازسازی را به اتمام برسانیم.

او، تسهیلات برآورد شده برای احداث واحد‌های مسکونی مناطق سیل زده را بالغ بر چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبار به طور کامل تأمین، به بانک‌ها ابلاغ و بانک‌ها نیز به استان‌های حادثه دیده ابلاغ کرده اند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه همچنین نزدیک به دو هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض برای این مناطق در نظر گرفته شد که با مصوبه دولت وجه آن از خزانه گرفته شده است، بیان داشت: علاوه بر این نزدیک ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای روستا‌ها در نظر گرفته شد که به صورت کامل اختصاص پیدا کرده است.

به گفته مهدیان ۱۰۰ درصد منابع مورد نیاز اعم از تسهیلات، کمک بلاعوض و اعتبارات عمرانی مصوب، تخصیص و از خزانه تحویل شده است.

پایان طرح مسکن محرومین در سال آینده

او همچنین به طرح احداث مسکن محرومین روستایی اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز ساخت ۱۸ هزار و ۴۴۰ واحد برای چهار استان در نظر گرفته شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه این طرح در همه استان‌ها آغاز شده است، عنوان داشت: در استان‌هایی که کار از سال گذشته آغاز شد بنا داریم تا پایان سال ساخت این واحد‌ها را به اتمام برسانیم و آن‌هایی که امسال کار را آغاز کرده اند تا سال بعد به اتمام خواهد رسید.

مهدیان اضافه کرد: برای ساخت این واحد‌ها ۴۰ میلیون تومان از محل تسهیلات مسکن روستایی با پنج درصد کارمزد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر