کد خبر: ۷۰۹۷۲۱۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

رئیس حوزه قضائی شهرستان راور گفت: باتشکیل شعبه ویژه صلح و سازش در دادگستری راور، ۵۰ درصد ازمیزان ورودی پرونده‌ها کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  محمدرضا سنجری رئیس حوزه قضائی شهرستان راور گفت:به دنبال ابلاغ دستورالعمل ریاست قوه قضائیه با موضوع نظارت و پیگیری حقوق عامه و صیانت ازحقوق، حوزه قضایی راور با محوریت دادسرای عمومی انقلاب با به کارگیری و بهره جستن از مفاد این دستورالعمل گام‌های موثر‌تر و تازه تری را در راستای احیاء، حفظ و صیانت ازحقوق عامه برداشت است.

این مقام قضایی افزود:دراین حوزه قضایی سعی شده است تا با رعایت قوانین ومقررات وحفظ مصالح جامعه نسبت به تامین امنیت و آرامش عمومی مردم اقدام شود.

او افزود:ازجمله اقدامات انجام شده در این حوزه، برگزاری جلسات آموزش مسائل حقوقی و پرسش وپاسخ با مردم است که با تلاش دادستان ودیگر قضات درقالب طرح هرمسجد یک حقوق دان و با هدف ارتقاء سطح دانش حقوقی وآگاهی مردم درراور و روستا‌های اطراف برگزار گردیده و می گردد.

سنجری عنوان کرد:در این جلسات سعی شده است تا موضوعات حقوقی که از اهمیت وکاربرد بیشتری در زندگی روزمره افراد برخودارمی باشد مورد آموزش قرار گیرند.

او ادامه داد: نظربه استقبال و افزایش سطح رضایت مندی مردم از اینگونه جلسات در شش ماهه اول سال جاری بر تعداد برگزاری این جلسات افزوده شده است بطوریکه مطابق آمار موجود برگزاری این جلسات در شش ماه اول سال جاری درمقایسه با شش ماهه اول سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس دادگستری شهرستان راور گفت: در راستای حفظ حقوق واموال بیت المال و نظارت برعملکرد مسئولین در حیطه وظایف جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در این حوزه قضایی با ریاست رئیس حوزه قضایی برگزار و نکاتی که قابلیت طرح در اینگونه جلسات را دارند در دستورکارقرار گرفته و به طور اساسی تا حصول نتیجه به آن‌ها پرداخته می‌گردد.

او افزود:ازجمله موضوعات مهم مطرح شده در این جلسات صدور اسناد مالکیت بر روی اراضی شهری و روستایی خصوصا اراضی دولتی می‌باشد و بنا برامار موجود میزان صدور اسناد مالکیت نسبت به اراضی خصوصی دراین حوزه قضایی درشش ماهه اول سال جاری به نسبت سال قبل ۴۶ در صد افزایش داشته است.

این مقام قضائی گفت:اختصاص شعبه برای رسیدگی به پرونده‌هایی با موضوع گزارشات سازمان بازرسی، جرائم ویژه اطفال و نیز تخلفات بهداشتی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

او افزود: همچنین درراستای کاهش میزان ورودی پرونده‌ها یک شعبه ویژه سازش درمحل دادگستری مستقر گردیده وکلیه پرونده‌های ورودی بدوا" جهت حصول سازش به این شورا ارجاع می‌گردند که با این اقدام بالغ بر پنجاه درصد از میزان ورودی پرونده‌ها کاهش یافته است وبرای سرعت بخشیدن به امر سازش راه اندازی یک شورای حل اختلاف سازشی دیگر نیز در دست اقدام و پیگیری است.

انتهای پیام/ی

افزایش ۴۶ درصدی صدور اسناد مالکیت در راور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر